Maailm

MÕRVAD METSA PÄRAST: mafioosod tapavad Mehhiko liblikasõpru (10)

Toimetas Greete Kõrvits, 3. veebruar 2020 17:51
Monarhliblikad talvepuhkusel. Kahjuks ohustavad Mehhiko kriminaalid nende elupaiku.Foto: Vida Press
Vähem kui ühe nädala sees leidsid kohalikud inimesed kahe Mehhiko looduskaitsja surnukehad. Ilusate monarhliblikate sõbrad surid vägivaldset surma, ilmselt jäädes ette kellelegi, kel liblikametsadega omad plaanid.

BBC kirjutab, et Mehhiko looduskaitsja Raúl Hernández kadus möödunud esmaspäeval jäljetult. Kaks nädalat varem kadus samamoodi salapäraselt tema mõttekaaslane Homero Gómez. Homero pereliikmed räägivad, et mehed said viimasel ajal korduvalt tapmisähvardusi. Ähvardustega kaasnes ka konkreetne nõue: parem lõpetage oma aktivism ebaseadusliku metsaraie vastu, või muidu...

29. jaanuaril leidsid kohalikud Homero Gómeze surnukeha ühest kaevust. Esialgu väitis politsei, et vägivalda tema suhtes pole tarvitatud, ent hiljem sõnas kohtuarst siiski, et enne mehe kaevu uputamist oli keegi talle raske esemega vastu pead virutanud.

Raúl Hernándeze laip, samuti vägivallatunnustega, tuli esmaspäeval välja liblikate kaitsealal kõrguva mäe tipust. Kogu mehe keha oli kaetud sinikate ja marrastustega, peas haigutas tohutusuur haav.

Usutavasti oli liblikakaitsjate mõrvade taga kohalikud kuritegelikud jõugud, kes, nagu mainitud, huvituvad kaitsealade rikkuste illegaalsel viisil ära kasutamisest. Tapmiste arv Mehhikos järjest kasvab, 2019. aastal toimus riigis (ametlikel andmeil) 34 582 mõrva.

Mõrvu korraldavad erinevad jõugud, kes koksavad valimatult maha igaühe, kes võib mõne nende kahtlase äri teel seista, olgu selleks siis inimkaubandus, narkoäri, väljapressimine, illegaalne kaevandamine või metsaraie.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee