Poliitika

Jaanus Karilaid: president töötab kõigi hammastega pensionireformi vastu

ÕL VIDEO JA GALERII | Peaminister Ratas suhetest president Kaljulaidiga: „Need on täna töised.“ (173)

Viljar Voog | Video: Robin Roots, 3. veebruar 2020 15:48
Valitsuse lõuna KadriorusFoto: Robin Roots
Juba president Lennart Meri ajast on kehtinud traditsioon, et riigipea ja valitsuse ministrid istuvad aasta lõpus ühise laua taha. 2019. aastal ei suutnud Kadrioru loss ja Stenbocki maja aga ühise laua taha istumiseks kuupäeva kokku leppida. Viga parandati 2020 veebruari algul ja õhkkond oli Jüri Ratase sõnul töine.

„Teemadering oli lai: välispoliitika, julgeolekupoliitika, kultuuri- ja haridusvaldkond,“ sõnas peaminister Ratas pärast poolteist tundi kestnud lõunat, et vestluses presidendiga puudutati nii sise- kui ka välispoliitikat.

Mida otsustab president Kaljulaid viimase nädala kõige kõmulisema jututeema, valitsuse usaldusküsimusega seotud ja riigikogus läbi läinud pensionireformi seaduse osas, selgeks ei saanud, sest riigipea naasis alles Antarktikast ja pole end viimaste muudatustega eelnõus kursis hoidnud.

Ratase sõnul tuli pensionireform jutuks vaid õige põgusalt: „Ma saan aru, et president sellega praegu töötab.“

Lõunal osales napilt üle poole valitsuse liikmetest. Samas, kui aasta lõpus jäi lõuna sootuks ära, siis nüüd vähemalt saadi kokku. Kas see on märk valitsuse ja presidendi suhete sulamisest?

„Kõigepealt on tegemist institutsioonidega ja presidendi kui institutsiooni vastu pole kellelgi küsimusi. Kui te räägite inimeste vahelistest suhetest, siis ma ütleks, et need on täna töised,“ hindas Ratas Toompea ja Kadrioru omavahelist hetkeseisu.

EKRE esindajatest oli lõunal kohal vaid maaeluminister Arvo Aller. Kui Mart Helme on visiidil USAs, Rene Kokk Hiiumaal ja Kaimar Karu puhkusel, siis Martin Helme ei leidnud oma tööpäevast aega, et Kadriorgu tulla.

„Töisel päeval saada kokku 15 valitsuse liiget ongi väga keeruline,“ sõnas Ratas, et puudu oli ministreid ka teistest erakondadest.

Jaanus Karilaid: president töötab kõigi hammastega pensionireformi vastu

Keskerakonna juhtivate poliitikute hulka kuuluv Jaanus Karilaid kirjutas esmaspäeva õhtul sotsiaalmeedias, et president töötab kolmapäeval vastu võetud pensionireformi vastu. 

"Riigikogu on 56 häälega oma hinnangu andnud 2001 aastal vastuvõetud kogumispensioni seadusele. Kadriorg Kersti Kaljulaiu isikus loomulikult võitleb kõigi hammastega pensioni II samba vabaks laskmise vastu," kirjutas Karilaid.

"Kolmapäevane tegu Riigikogu suures saalis - see on ju Eiki Nestori, Siim Kallase ja Kersti Kaljulaiu vigade parandus. Ca 50 miljonit pankade kasumit aastas läheb kärpimisele! Loomulikult sellise kingituse loojad annavad erksaimat punast," märkis Karilaid. 

Samal teemal

02.02.2020
GALERII | Tartus toimus rahulepingu aastapäeva pidulik kontsertaktus
02.02.2020
Tartu rahu tõi presidendi kirikusse
30.01.2020
Sotsiaaldemokraadid paluvad presidendil jätta teise samba seadus välja kuulutamata
21.01.2020
President Kaljulaid jõudis Antarktikasse: polaaralad on kliimamuutustele eriti tundlikud