Eesti uudised

Vahi alla võetud paadunud roolijoodik on arst (75)

Siim Randla, 3. veebruar 2020 05:00
Foto: Terje Lepp
Jõhvis Jaguariga kriminaalses joobes sõitnud, kinni peetud ja vahi alla võetud mees on kohalik arst, kes on varemgi kriminaalkorras karistada saanud.

15. jaanuaril märkas politsei Jõhvis Jaguari, mis ületas kiirust õuealas. Pärast politseipatrulli peatumismärguannet peatus sõiduk Mooni tänaval: autos viibis ainult juht, kellel dokumente kaasas ei olnud.

Juhiks osutus 52aastane mees, kes tunnistas, et tarvitas alkoholi. Joobeastme määramise käigus tuvastati autojuhil kriminaalne joove.

„Kahtlustatav on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud, sealhulgas joobeseisundis mootorsõiduki juhtimise eest. Sellest hoolimata jätkas ta joobeseisundis sõiduki juhtimist, seega varasemalt mõistetud karistused ei mõjutanud tema käitumist ning ta ei asunud seadusekuulekale teele,“ selgitas ringkonnaprokurör Anu Toluk.

Peale selle esitati mehele teise kriminaalmenetluse raames kahtlustus korduvas vägivalla kasutamises elukaaslase vastu. Kriminaalasjad ühendati ühiseks menetluseks. Viru maakohus võttis mehe kuni kaheks kuuks vahi alla.

Põhjaranniku teatel on tegu Ida-Viru keskhaiglas töötava arstiga, kes tegi tehnilist tööd. Teda on ka varem karistatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee