Londonis toimus pussitamine.Foto: Twitter/ @DamainWard
Ohtuleht.ee 2. veebruar 2020 23:16
Pühapäeval toimusid Euroopas kaks pussitamist– üks Inglismaaal ja teine Belgias. Rünnakud toimusid kõigest mõneminutilise vahega. Mõlemad pussitamised arvatakse olevat  seotud islamistliku rühmitusega, vahendab Daily Mail

Belgia pussitamine toimus Ghentis ning tänaval pussitati noaga kahte inimest. Belgia politsei tulistas ründajat kätte.

Lõuna-Londonis Streathamis tulistas politsei ühe mehe surnuks, kes pussitas tänaval inimesi. Politsei arvab, et tegu võis olla terrorirünnakuga, vahendab CNN.

"Hetkel on alust arvata, et pussitati mitmeid inimesi. Kuid juhtunu täpsed asjaolud on uurimisel. Samas koheldakse juhtumit kui terrorirünnakut," ütles Londoni metropoli politsei. 

Sündmuskohale saadeti mitmeid kiirabiautosid. Sündmus leidis aset Streatham High Roadil, mis on väga elav ostlemistänav. Politsei soovitab kõigil antud piirkonnast eemale hoida.

Lõuna-Londoni pussitaja oli juba varasemalt politsei jälgimise all ning tema isik oli politseile teada. 

Praegustel andmetel on saanud vigastada vähemalt kaks inimest, üks neist on raskes seisundis haiglas. Arvatakse, et kahtlustatav oli ajendatud islamistliku terrorismi ideoloogiast, vahendab The Gurdian.

Kahtlusalune kandis võlts pommivööd, mis sarnanes vägagi päris lõhkeseadeldisele.

Kommentaarid  (29)

Nii et siis Allahu Akbari lipu all ainuõige usu eest võitlev prohvetipoeg?? 3. veebruar 2020 13:14
Kunagi lugesin mõne kirjamehe mõttemõlgutusi religioonidest. Tema väitis, et kristlus on alati olnud 0rjade usk, mis propageerib kannatusi, alandlikkust, passiivset leppimist. Käsib vaid palvetada ja lubab tasuks surmajärgset paradiisi. kus ka ainult palvetatakse ja koraale lauldakse. islam seevastu on sõdalaste usk. Uhkete ja paindumatute võitlejate, kes on valmis usu eest võitlema ja kas või märtrina hukkuma. Ja nemad saavad oma paradiisi just selle eest. saades seal tasuks ühksa võrratut paradiisineitsit.
Irw 3. veebruar 2020 11:08
Palju õnne, saite nüüd oma pagulaste lembusele vastuse. Millal hakkavad poliitikud oma pead kasutama, mitte tagumikke?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS