Eesti uudised

Õiguskantsler palub presidendi vastuvõtu teleülekandes kasutada ka viipekeelt (70)

Siim Randla, 1. veebruar 2020 07:38
Eesti vabariigi 101. aastapäeva presidendi vastuvõtt. Foto: Teet Malsroos
Presidendi kantselei ja ERRi poole pöördunud õiguskantsleri ametkond palub kaaluda võimalust kasutada vabariigi aastapäeva presidendi vastuvõtu teleülekandes Eesti viipekeele tõlget ja subtiitreid.

Alates 1. jaanuarist 2019 täidab õiguskantsler ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooni rakendamise edendamise, kaitse ja seire ülesandeid, mis paneb õiguskantslerile kohustuse tagada, et puudega inimesed saaksid Eesti elust osa võrdselt kõigi teistega.

„24. veebruar on igale Eesti elanikule oluline päev: tähistame ühiselt Eesti vabariigi sünnipäeva. Päev algab riigilipu heiskamisega Toompeal, see lõpeb vabariigi presidendi kontsert-aktuse ja vastuvõtuga. Kogu päevast annab ülevaate Eesti Rahvusringhääling kõigis oma kanalites,“ kirjutas õiguskantsleri kantselei direktor Olari Koppel pöördumises presidendi kantselei direktori ja ERRi nõukogu esimehe ning juhatuse esimehe poole.

„Meie hulgas on neid, kes ei kuule. On neid, keda aitab Eesti viipekeel. On ka neid, kes saavad abi subtiitritest,“ kirjutas Koppel. „Selleks, et kõik meie hulgast saaks Eesti vabariigi sünnipäevapeo üritustest ja eriti õhtusest presidendi kõnest ühtviisi osa, palub õiguskantsleri ametkond kaaluda võimalust kasutada pidupäeva teleülekannetes Eesti viipekeele tõlget ja subtiitreid.“

Koppel märgib, et president Kersti Kaljulaid on olnud puudega inimestele võrdsete võimalusteloomisel eeskujuks. "Eesti viipekeele päevaks tehtud viipekeelne tervitus oli silmapaistev ja esmakordne algatus nii kõrgel tasemel," lisas ta. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee