Nädala TOP

TOP 5 | Valitsus ei usaldanud omasidki (14)

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 31. jaanuar 2020, 18:03
Foto: Julia Vakina
Kas pensionireformile pea tuhatkond muudatusettepanekut esitanud opositsioon ei jätnud peaministrile tõesti muud võimalust kui siduda eelnõu usaldusküsimusega või kardeti, et reformile pole piisavalt toetust omadegi seas – igatahes on paljude lahtiste otsadega eelnõu vastu võetud. Pall on nüüd president Kersti Kaljulaidi käes, kes võib hiljemalt pärast sotside appihüüdu samuti tunda, et valikut pole – ja jätta seadus välja kuulutamata. Mida ütleb riigikohus?

Politseiuurimisel lendavad laastud

Kas arsti igapäevatöösse sekkumine oli proportsionaalne, tuleb küsida pärast nelja Ida-Tallinna keskhaigla töötaja politsei poolt kinnipidamist, mis jättis ootama vähemalt kaks opereeritavat inimest – õnneks mitte keset protseduuri. Kui viimase võib ajada halva õnne kaela, siis millega põhjendatakse, et jälitusseade leidis üks kahtlustatav juba nädalaid varem, kui hankega susserdamise kahtlustus esitati?

Apteegireform pea peale?

Apteegituru avamine, lubades apteekidel osta ravimeid ka välismaistelt hulgimüüjatelt, ja haiglaapteekidel arstimeid inimestele otse müüa, kõlab esmapilgul mõistliku ettepanekuna. Miks ei võinud uue eelnõuga lagedale tulnud EKRE teha seda aga varem? Kas asjal on sotsiaalminister Tanel Kiigele ärapanemise maik juures, kui ühel juhul jääb ketiapteekide sulgemisest päästmise au ainult EKRE-le, teisel juhul saab aga viidata headele kavatsustele, millele koalitsioonipartner õlga alla ei pannud?

Talvine terviseloterii

Kui maailma terviseorganisatsioon on Hiinast levima hakanud koroonaviiruse tõttu välja kuulutanud ülemaailmse hädaolukorra, esimene haigusjuhtum on registreeritud põhjanaabritegi juures ja viirust kahtlustati kahel siinselgi turistil, siis on hirm potentsiaalselt surmava haiguse ees kerge tekkima. Ettevaatus ja suurem tähelepanu hügieenile on aga omal kohal niigi, sest kui pääsemegi koroonaviirusest, siis gripi laastamistöö on juba alanud.

Pakimeri kuivab kokku?

Et hinnavahe Eesti e-poodidest ja Hiinast tellitava kauba vahel kompenseerib isegi viimase puhul pikema ooteaja, on näha kasvõi pakiuputusest Omniva laos. Kas saame aga kindlad olla, et kui edaspidi kuuluvad tollis deklareerimisele ja käibemaksuga maksustamisele ka kõige odavamad kaubad, siis võidab sellest just kohalik kaupmees, mitte aga skeemitamisega harjunud hiinlane?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee