Krimi

Tallinna rokibaaris teist külalist pussitanud mees on kahtlustatuna üle kuulatud (15)

Kristjan Väli, 31. jaanuar 2020 16:15
Foto: Andres Putting /Ekspress Meedia
Tallinna kesklinnas asuvas rokibaaris Woodstock toimus mullu detsembris jõhker pussitamine, mille käigus sai viga 32aastane mees.  Noaga teisele baarikülalisele kallale tulnud jõhkard pääses esialgu küll põgenema, ent käesolevaks hetkeks on ta juba politsei poolt kinni püütud ja kahtlustatuna üle kuulatud.

Tallinnas Tatari tänaval asuvas rokibaaris toimunud pussitamine leidis aset mullu detsembris ööl vastu 18. detsembrit. Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas kinnitab, et käesolevaks hetkeks on kahtlustatavana üle kuulatud 21-aastane meesterahvas. Rohkem üksikasju Kallas juhtumi kohta ei avalda.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marge Sillaots tunnistab, et politsei ei kogu statistikat, mis puudutaks üksnes noarünnakuid. Küll aga saab politsei anda ülevaate relvi ja relvataolisi esemeid puudutavatest juhtumeist, mille hulka kuuluvad ka noad.

"2019. aastal anti politseile teada relvaga seotud sündmustest enam kui 1500 korral, mis on võrreldes 2018. aastaga 6% rohkem. Neljal korral viiest reageeris politseipatrull teatele keskmise või kõrge kategooria väljakutsena, sest info põhjal oli oht inimese elule ja tervisele," ütleb Sillaots.

2018. aastal registreeriti 1456 juhtumit relva ja relvataolise esemega, mullu 1544 juhtunut. Käesoleva aasta jaanuari jooksul on registreeritud 96 juhtumit.

PPA Põhja prefektuuri ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas kinnitab, et  olukorras, kus keegi kasutab relvataolist eset, reageerivad politseinikud alati suurte jõududega.

"Enamikel juhtudel on väljakutsed olnud seotud mängurelva, õhkrelva, stardipüstoli või gaasipüstoliga. See aga ei vähenda juhtunu tõsisust, kuna ükskõik milline relv või relvataoline ese ei ole mänguasi," lausub Sinikas.

Möödunud aasta oktoobris toimus ka relvade loovutamiskampaania, mille raames jõudis politsei kätte 124 erinevat tulirelva ning ligikaudu 12 460 erineva kaliibriga padrunit, lisaks püssirohtu, detonaatoreid, erinevaid rakette, lõhkepakette, haavleid ning erinevaid relvaosi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee