Sisuturundus

Mis on lugejate arvates läbi aegade ilusaim eestikeelne armastuslaul? 

Huawei, 1. veebruar 2020 09:00
Foto: Envato Elements
Tähistamaks uute punaste Huawei FreeBuds 3 juhtmevabade kõrvaklappide jõudmist Eesti turule, viisime lugejate hulgas läbi küsitluse muusika, armastuse ja muusika kuulamisharjumuste kohta. Selgub, et hääletajad peavad üheks ilusaimaks eestikeelseks armastuslauluks Jaak Joala esitatud ballaadi “Unustuse jõel”.

Armastus on läbi aegade olnud muusika universaalne keel. Ilusa armastuslauluga võib kaaslasele avaldada tundeid, viia ennast heasse meeleollu ning isegi südamevalust üle saada. Uurisime inimestelt, milline eestikeelne armastuslaul on nende hinnangul kõige ilusam ja haarab alati enda lummusesse.

28% inimestest andis enda hääle Jaak Joala hitile „Unustuste jõel”, teise koha ja 19% häältest sai Raimond Valgre „Muinaslugu muusikas” ning 17% Smilersi lugu „Nii sind ootan”. Jaak Joala ballaad on armastatud üle maailma ning selle teeb eelkõige eriliseks tähendusrikaste sõnade, võimsa muusika ja Joala kõrvupaitava hääle kombinatsioon. Pole olemas inimest, kellele „Unustuste jõel“ ei jätaks uskumatut emotsiooni või ei tekitaks külmavärinaid.

Selle laulu tõeline efekt jõuab kuulajani, kui seda esitatakse suures kontserdisaalis või kuulatakse kvaliteetse tehnoloogia vahendusel – siinkohal piisab ka headest kõrvaklappidest, sest armastus käib kõrvade kaudu. „Kvaliteetsed kõrvaklapid mängivad muusikat viimse detailini, jättes mulje, nagu kuulaja viibib otse stuudios või livekontserdil. Huawei FreeBuds 3 on esimesed juhtmeta kõrvaklapid, millel on eriti nutikas Kirin A1 kiip. Tehisintellekt koos kahekordse Bluetooth 5.1 kanaliga tagab kuulajale muusika tõelise heli, samal ajal kui kõrvaklapid jäävad teiste pilgule varjatuks,“ ütles Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

FreeBuds 3Foto: Huawei

Muusikaterapeudid on öelnud, et armastuslaulude puhul on lisaks köitvale meloodiale väga oluline ka tekstisõnum. Meeldiv muusika ja armastuslaulule omased sõnad loovad kokku teose, mis viib inimese romantilisse seisundisse ja mõjutab vastavalt ka kuulaja käitumist. Mitmed uuringud näitavad, et taustal mängivad romantilised lood meelestavad meid vastassugupoole suhtes positiivsemalt. Näiteks on mehed altimad kaaslasele kingitusi tegema ning naised avatumad enda telefoninumbrit jagama.

Samuti selgus küsitlusest, et 41% inimestest eelistaksid esimesel kohtingul kuulata popmuusikat – jazz, rock, RnB ja hip-hopi žanrisse kuuluva taustamuusika paneks romantilisel hetkel mängima pisut väiksem osa hääletajatest. Teisalt pole põhjust imestada, sest popmuusikat võib tõenäoliselt nimetada maailma kuulatuimaks žanriks.

Armastuslaule võib leida iga muusikažanrist ja vaatamata sellele, et popmuusika oli küsitluse põhjal populaarseim taustamuusika esimesel kohtingul, kuulavad inimesed väga erinevaid lugusid. Mis on ühele rahustav ja toob meelde häid mälestusi, võib teist inimest ajada ärevaks. Mida teha olukorras, kui muidu ühiste huvidega armastatu eelistab kuulata hoopis teistsugust muusikat?

Üheks võimaluseks on teha järeleandmisi, teiseks aga valida mürasummutavad kõrvaklapid ja kuulata vabal ajal enda meelepärast muusikat. Jekaterina Mishina sõnul võimaldab juhtmevaba lahendus mugavalt ringi liikuda ja enda toimetusi teha, ilma segavate faktorite ja juhtmeteta. Ja ka aku kestab piisavalt, et päevast muusikavajadust täita. „Näiteks uued FreeBuds 3 kõrvaklapid mängivad muusikat järjest 4 tundi ning laadimiskarp võimaldab neid veel hõlpsasti viis korda  laadida,“ sõnas Mishina.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee