Eesti uudised

Õhtuleht rikkus head ajakirjandustava (19)

Pressinõukogu esimees Gunnar Siiner, 31. jaanuar 2020 09:42
Foto: Martin Ahven
Kaebus nr 960

Pressinõukogu otsus 23.01.2020

Artikkel koos videoga räägib sellest, et eksminister Kert Kingo ei saa reisida seetõttu, et tal ei ole koeri kuhugi panna.

Kert Kingo kaebas Pressinõukogule, et artikli pealkiri on eksitav. Kaebaja leiab, et videos sisalduvad tsitaadid on kontekstist välja võetud ja seega on Õhtuleht edastanud eksitavat infot ja kujundanud valeväited. Samuti leiab kaebaja, et artikkel on pahatahtlik ning teda solvav ja naeruvääristav. Kaebaja märkis, et ta pole videosaates kordagi maininud või öelnud, et ta ei saanud ministrina reisidel käia seetõttu, et tal on koerad ja ta ei saanud neid üksi koju jätta.  Kaebaja leiab, et kuna tegemist ei ole avalikkuse jaoks olulise infoga, on leht tekitanud talle põhjendamatuid kannatusi.

Õhtuleht vastas Pressinõukogule, et pealkiri vastab faktidele, sest videos ütleb eksminister Kert Kingo, et talle küll meeldib reisida, kuid nüüd on see raskem tänu kahele koerale. Õhtulehe hinnangul on tegemist olulise infoga, sest Kert Kingo on eksminister ja praegune Riigikogu liige ja lehe väitel on reisimine oluline ka riigikogulasele. Õhtuleht märkis, et ei andnud pealkirjas hinnangut, vaid esitas faktid.

Pressinõukogu otsustas, et Õhtuleht rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.11., mis näeb ette, et fotod, fotode allkirjad, pealkirjad, juhtlaused ega saatetutvustused ei või auditooriumi eksitada. Pressinõukogu hinnangul jätab loo pealkiri mulje, nagu poleks Kert Kingo ministrina saanud reisidel käia koerte pärast. Tegelikkuses video ega ka artikkel ei anna pealkirjas loodud seosele ja esitatud väitele alust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee