Eesti uudised

Maailma missid tögavad Eesti esikaunitari Irinat 

Tõnis Erilaid , 21. november 2000, 00:00
VASTUOLULINE: Kaasvõistlejad ei suutnud Irina Ovtšinnikova rõivavalikut mõista.Foto: Evening Standard
30. novembril valitakse Londonis Miss World. Üks kandidaate on Eesti Miss Millenniumiks valitud baleriin Irina Ovtšinnikova, 17. Praegu on missid Maldiividel, kus televisiooni tarbeks jäädvustatakse võistluse päevitusrõivaosa.

Miss Estonia on nutnud. Teised tüdrukud vaatavad teda süüdistavalt ja arvavad, et ta alandab missivõistluse taset, kirjutab Londoni Evening Standard. “Võib-olla ta tõesti alandab võistluste taset,” nõustub tüdrukutega artikli kirjutanud Tim Cooper. Teine Briti ajaleht, Guardian, lisab Ovtšinnikova mõtteid tulevasest elust Monte Carlos ja vaestekooli asutamisest.

Teised missid: “Ta näeb välja litsakas.”

SL Õhtulehele kirjutas vabakutseline ajakirjanik Tim Cooper oma elektronkirjas täiendavalt, et “jutt on ühest kokteilivastuvõtust, kus 95 missi kõrval olid kohal Briti ajakirjanikud, TV-meeskond ja hotellikülalised.

Miss Estonia puhkes pisaratesse, kui teised tüdrukud ütlesid talle, et ta näib “litsakas” välja ja alandab võistluste taset. Põhjus oli selles, et Ovtšinnikova tuli vastuvõtule hõbelitritega kaetud minis - kõigil teistel oli pikk õhtukleit - ja torkas ülejäänute taustal teravalt silma. Ka mõned teised Briti ajakirjanikud on temast kirjutanud üht ja teist, sest Ovtšinnikoval on komme end reporteritele ise peale suruda, kas me tahame temaga rääkida või mitte.”

“Miss Estonia tuleb ja nõuab, et teda intervjueeritaks, kuigi ma ei ole tema jutule palunud,” kirjutab ka Guardiani ajakirjanik. “Ta on blond ja endastmõistetavate eesmärkidega: elada Monte Carlos ja aidata vaeseid inimesi,” kirjutab Guardian ning märgib, et Ovtšinnikova tuletab meelde “Miss Worldi valimiste vanu aegu”.

Ta tahab ehitada väikest kooli, et vaeseid inimesi õpetada. Miks?

“Kui ma annan neile midagi, siis on nad väga õnnelikud. Kuid juba järgmiseks päevaks on nad kõik ära kulutanud ja neil ei ole ikka midagi. Neile tuleb õpetada, kuidas ise leiba küpsetada,” räägib Ovtšinnikova.

“Ma kardan, et Irina pole ise elus leiba küpsetanud,” ironiseerib Guardian. “Loodetavasti ta võidab.”

Miniskandaalid on Maldiividel igapäevased

Missivõistluste seni igavlevas õhkkonnas - neiud peavad juba pool üksteist õhtul oma tubadesse sulguma - on väike skandaal muidugi tänuväärt. Kahju ainult, et avameelne ja sundimatu käitumisega Irina Ovtšinnikova on ohvriks langenud. Tõsi, ka mõni tema kaasvõistleja (“Miss Austraalia ja Miss USA veavad silikooni endaga kotis kaasas”) ning mõni ajakirjanik - Lõuna-Aafrika miss pidi abiväge kutsuma, et liialt pealetükkivast kõmupiltnikust vabaneda.

Keelde on palju. Missidel ei tohi olla tätoveeringuid, nad ei tohi (vähemalt avalikult) suitsu teha ja isegi ujumas käia - kuigi tegemist on bikiinivõistlusega.

Saatjaiks on igal tüdrukul kattevarjuks “tädi” ja, nagu kinnitab Iiri miss: “Kipub ta meiega koos isegi tualettruumi tulema.” Arusaadavalt on ta pahane, sest pidi oma nabarõnga ära võtma, ja ega kohustuslike kõrge kontsaga kingadega rannaliivas sumpamine ka mingi lõbu ole.

Kuid üldiselt on ajakirjandus Maldiividel rahul. Saab näha uusi inimesi ja sügavalt lahti bikiine. Omavahel kestab napsitamine hilise õhtuni ja mõni mees avastatakse hommikul päris meelemõistuseta rannal lebamas.

Aga selleks ju sinna on sõidetudki.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee