Eesti uudised

Valitsus jääb ootama ekspertide hinnangut, kas algatada Estonia huku uurimine (47)

Toimetas Hindrek Pärg, 30. jaanuar 2020 17:45
Foto: Ly Menov / ETA / Õhtuleht arhiiv
Valitsus otsustas tänasel kabinetinõupidamisel, et justiitsminister moodustab parvlaev Estonia reisijate ja ohvrite lähedaste taotluse lahendamiseks ekspertide töörühma, mis esitab märtsi lõpuks aruande tehtust ja ülevaate plaanitavate edasiste tegevuste kohta.

„Ohvrite lähedased on taotlenud Eesti valitsuselt Estonia huku uut uurimist ning enne neile sisulise vastuse andmist tahame saada meie parimatelt ekspertidelt tänast hinnangut uue uurimise võimaliku alustamise ning sellega seotud asjaolude kohta," lausus justiitsminister Raivo Aeg.

Samal teemal

Moodustatavat ekspertide töörühma hakkab juhtima justiitsministeeriumi kantsler ning selles on ka välisministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning siseministeeriumi esindajad ning vastavat erialapädevust omavad eksperdid.

Valitsus tegi kabinetinõupidamise arutelu käigus ka valitsuse istungi otsuse, mille kohaselt peab justiitsminister Raivo Aeg esitama Vabariigi Valitsuse nimel Estonia laevahuku uue uurimise taotlejatele vastuse valitsuse poolt astutavate sammude osas.

Tallinna halduskohus tegi oktoobri lõpus otsuse Estonial hukkunud ohvrite lähedaste kaebuses, kus paluti Eesti riigil algatada laeva huku osas uus uurimine. Töörühma moodustamise otsuseni jõuti alles nüüd, 30. jaanuaril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee