Repliik

Prokuratuur: mõistame patsientide pahameelt, aga uurijad andsid oma parima (67)

Arvamustoimetus, 30. jaanuar 2020, 18:49
Foto: Robin Roots
Mida ütleb ITK arstide kriminaalmenetlusega tegelev prokuratuur vastuseks nördinud vanahärrale, kes oli mitu aastat operatsioonijärjekorras olnud ning oli nüüd haiglas juba sees ja lõikuslauale minemas, kui tuli teade, et kauaoodatud lõikus jääb ära, kuna arsti pole. 

Kas struktuurid ei peaks arstide äraviimisel arvestama ka nende töist tausta ega viima kirurge ära sisuliselt operatsioonilaua äärest? Kas prokuratuur võtab endale vastutuse patsientide elu ja surma ees? Saaks ju ka valida päeva, mil arstil lõikuseid pole ootamas?

Valisime kahtlustavate kinni pidamiseks aja, mil neil ei olnud parasjagu käimas raviprotseduure. Kahtlustatav peab viibima läbiotsimise juures, mistõttu ei olnud neil menetlustoimingute ajal võimalik jätkata oma igapäevase tööga. Meile teadaolevalt on Ida-Tallinna Keskhaigla leidnud mõlemale ära jäänud seljaoperatsioonile uue toimumisaja. Haigla töötajatest tunnistajad kuulas politsei üle ajal, kui nad ei olnud ravitoimingutega hõivatud ning arvestasime arstide ja õdede tööülesannetega.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee