Seisukoht

Seisukoht | Anna neile andeks, sest nad ei tea, mida nad teevad (48)

Triinu Laan, päevatoimetaja, 30. jaanuar 2020, 18:49
Foto: Stanislav Moshkov
On palju igavikulisi küsimusi, millele pole kerge vastust leida. Näiteks kust tuleb tolm ja kuidas saab moos kommi sisse? Sarnaste vastamatute küsimuste hulka võib liigitada ka hämmastuse, miks on võimupositsioonil olevate meeste egod nii õrnad, et nad kõike, mis neile arusaamatu või erinev näib, kohe ründama peavad?

Üldistasin ja ütlesin praegu meelega mehed, sest kui avada lehtede arvamusküljed, siis enamik neist, kes kurdavad selle maailma hukka minemise üle, on just isase liigi esindajad.

Anna neile andeks, sest nad ei tea, mida nad teevad. Needsamad mehed, kes kliimaaktivisti vihaseks tüdrukuks nimetavad ning teda kooli saadavad, kes meie presidenti välimuse pärast halvustavad ning erakonna naisjuhi nimest labase lühendi teevad. Narri meest, mitte mehe mütsi?

Kuigi – ka nemad tabavad mõnes asjas märki. Mitte just eriti tuntud ajaloolane ja arvamusavaldaja on kirjutanud, et „on olukordi ja inimesi, kus või kelle suhtes tõrge või vähemalt ebamugavustunne pole mitte taunitavad, vaid täiesti normaalsed ning mõnikord isegi kiiduväärt tunded“. Tal on tuline õigus, toksiliste ja kitsarinnaliste kõiketeadvate meeste seltskonnas on ebamugavustunne vältimatu ning parem on sellest hoiduda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee