Sisuturundus

Synne Valtri: mõni laul teeb esitamisel emotsionaalseks, aga nutma pole ma laval veel hakanud 

Huawei, 30. jaanuar 2020, 11:25
Foto: Tiina Annamaa
Eesti Laulu poolfinalisti, muusikut ja pereema Synne Valtrit ei jäta armastuslaulud kohe kindlasti külmaks. Millised on tema isiklikud lemmikud, mis teda nende puhul kõige rohkem kõnetab ning millised omadused teevad ühe armastuslaulu tõeliselt armastusväärseks – nendele küsimustele leiab vastuse sellest artiklist.

„Olen hingelt romantik ja armastusest laulmine, nende tunnete ja emotsioonide edasikandmine kuulajateni on imeilus tunne. Enamik maailma lugudest räägib armastusest, me laulame, kuulame ja tunnetame neid igapäevaselt. Meil kõigil on ju mälestusi kindlate lugudega, mis on nii mõnegi hetke elus veel ilusamaks, täiuslikumaks ja surematuks muutnud sest meloodial ja sõnadel on suur jõud. Olen tänu oma muusikale mitmetegi inimeste eluteed ühendanud,“ räägib Synne.

Inimeste muusikamaitse kipub olema väga erinev ja varieeruma vastavalt olukorrale. Huawei koolitusjuhi Jekaterina Mishina sõnul võimaldab tänapäevane tehnoloogia kuulata oma lemmikmuusikat igal ajal ja igas kohas.  „Mürasummutavate ja juhtmevabade FreeBuds 3 kõrvaklappidega saab ennast hetkeks välismaailmast lahti ühendada ning vastavalt olukorrale, kas olulisele esinemisele keskenduda või enne uinumist lõõgastuda – eriti mugav, kuna ühe laadimiskorra pealt saab kuulata muusikat 4 tundi järjest,“ osutab Mishina.

Muusikat võib võtta omaette keelena ning selle meloodia peaks olema suuteline ilma sõnadetagi kuulajale loo jutustama. Kui aga soovida tunnete ja olukordadega samastuda, on sõnade tähendusrikkus samuti oluliseks elemendiks. „Iga muusikapala mõjub paremini, kui kuulata seda kvaliteetsetest kanalitest, siinkohal ongi tähtis kõrvaklappide korralik mürasummutus ja selge kõla,“ lisab Mishina.

Ka Synne sõnul on laulu sõnade sügavus ja esitaja võime seda kuulajale autentselt edasi anda, väga oluline. „Arvan, et žanr ei mängigi armastuslaulude puhul nii suurt rolli ja iga žanri austaja leiab ennast kõnetava armastuslaulu. Instrumentidega on sama... Mõni eelistab saksofoni, teisele on kõige ilusamaks armastuslooks vaid klaveril saadetud lugu,“ tõdeb Synne.

Armastuslaule on Synne sõnul läbi aegade loodud väga palju, olenevalt olukorrast ja ajast kõnetab mõni rohkem kui teine. Mõni lugu on erilisem ja mõni võib lausa laval olles emotsionaalseks teha – päris nutma ei ole laulja veel esinemisel hakanud.

Inspiratsiooniks ja tuju tõstmiseks kuulab Synne näiteks Beth Harti, Totot ja Queeni. „Kuulan palju erinevat muusikat, palju erinevaid žanre, olenevalt hetke meeleolust ja olukorrast. Täna sümpatiseerivad mulle pigem bluesi lood,“ kinnitab ta.

Synne läbi aegade lemmikud armastuslaulud

Kenny Rogers ja Sheena Eastony – „We ́ve Got Tonight“

Norah Jones – „Come Away With Me“

Whitney Houston – „If You Say My Eyes Are Beautiful“

Julio Iglesias – „When You Tell Me That You Love Me“

Beth Hart – „You Belong To Me“

James Morrison – „Won ́t Let Go“

„Meil kõigil on erinevaid hetki elus olnud, mida kindlad laulud meenutama jäävad,“ ütleb Synne kavalalt. Erilist kohta tema mälestustes omavad Michael Boltoni  „A Love So Beautiful“,  Kenny Chesney „You Had Me From Hello“ ja John Mayeri looming.

Kõrvaklapid ei ole aga alati ainult muusika kuulamiseks. FreeBuds 3 kõrvaklapid võimaldavad tiheda ajagraafikuga inimestel mugavalt ja kvaliteetset telefonikõnesid vastu võtta. „Üldiselt on juhtmevabade nööpkõrvaklappide puhul suurimaks mureks helikvaliteet kõne teises otsas olija jaoks. Huawei FreeBuds 3 on aga uuenduslik mikrofonidisain, nii et kõne on selge ka mürarikastes või tuulistes kohtades, seega saab käed-vabalt räägitud kõik jutud töökaaslaste või armastatuga“ toob Mishina välja.

Lisamaks halli ja sombusesse talve pisut soojust ja värvi, on FreeBuds 3 juhtmevabad kõrvaklapid nüüd lisaks valgele ja mustale saadaval ka silmapaistvas punases toonis.

FreeBuds 3Foto: Huawei

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee