Arvan, et peaks üle vaatama, kes ravimiametis töötavad ja millistest firmadest nad ravimeid valivad. Mul on tunne, et nende valikud lähevad riigile ja rahvale kalliks.
Kui noor olin, olid kasutuses Venemaa ravimid, ka näiteks Indias toodetud Festal ja Ida-Euroopa riikides toodetud ravimid. Nende ravimite tõttu küll keegi ei surnud. Miks nende sisseost on praegu keelatud. Festali tablet maksab 10 eurosenti, Mezym 20 eurosenti. Pealegi pakutakse rohkem toimeainet sisaldavaid tablette. Lätis on mõned nendest ravimitest, mida meile ei saabu, olemas. Aga arstil on keelatud retsepti kirjutada.
Eks siin ole põhjus selles/ 31. jaanuar 2020 01:47
...et Venemaa puhul on tegemist vaenulikuks kuulutatud riigiga. Me ei tohi samamoodi osta maagaasi otse tootjalt, vaid juurdehindlusega läbi Soome.
Ise ostaksin kopikate eest silmatilku ilma 100-kordse juurdehindluseta!
populaarsuse püüdmine teiste valdkondades ei korva seniseid segadusi ja labaseid väljendeid,mille eest Ratas on pidanud vabandama.Tahaks näha valitsuses viisakaid ja riigimehelikke tegelasi.
Fakt on see, et eliitrajoonide kõige uhkemad villad ja maasturid kuuluvad ravimite vahendajatele. Samal ajal ei jõua lihtrahvas ülekalleid arstimeid osta.
Mis armust? EKRE on rahvamandaadiga ausalt valitsuses, kui Kaja pma punste joontega poleks nii ülbeks muutunud, ehk oleks siis teisiti läinud, aga Ratas ei oleks RE kindlasti ühte valitsusse läinud. Ülbikud said oma ülbamise eest karistada.
mõistlik. nii väikeses riigis nöörida inimestelt viimanegi veering on nõme. nii ravimite, kütuse, tarbekaupade jne. pealt. ja siis eputada kui õnnelikud oleme, et maksame ennast laiaks teiste ees on kohatu. me tahame olla õnnelikud aga mitte liigkasuvõtjate taskuid täites.
Teerulliga ka sealt üle.Eks hakkavad suured lubadused,nagu eelmiste valimiste ajal maakondades.Mida te siis teinud olete,et rahvas ka aru saaks.See pensioni jura ei huvita normaalseid,kes oskavad niigi oma rahaga ringi käia.See pisku,mida vaesed sealt saavad ei anna neile midagi,imelik vaid,miks oli nii kiire.Nagunii see raha oleks köik kätte saanud.Nüüd pandi maks peale ja sellel seltskonnal vaid vaja ruttu kusagilt raha ja ikka vaeste taskust.Hiljem te isegi ei saa 10 a. uuesti ühineda sambaga ja raha korjata raskemateks aegadeks.
Kui sa veel aru pole saanud, siis just vaestele on teises sambas olemine eriti kahjulik. Saad tulevikus 4% vähem esimesest sambast, kuna aga teine sammas on väga väike, siis sealt ei tule praktiliselt midagi. Kui raha on vähe, tuleks hoiduda teisest sambast.
Kui oleks kunagi kätte saama läinud.oleks inflatsioon vöi mingi rahareform selle söönud.viimast on minu elu ajal olnud juba neli korda.kes rublasi kogus eluaeg siis see oli löpuks su kuupalk
nõukogude ajal oli 2 raamatut, preiskurant optovõh tsen ja preiskurant roznitsnõh tsen, ek siis hulgi ja jaehindade hinnakirjad. Nende hindade vahe oli 37%, seda on üle 2 korra rohkem kui praegu keskmiselt
On tore ,et keegi võtab vaevaks ka selle ära mainida, nimelt on riiklik kontrollimehhanism kehtestatud just nimelt apteekidele aga mitte hulgimüüjatele , kui võetakse sellised tobedad piirangud maha siis turg avardub ja hinnad langevad.
Järjest paremaks lähevad EKRE ettepanekud. Poleks ime, kui see valimiste ajal ka reitingus kajastub. See on tõeliselt õige ettepanek, lisaks võiks veel tavalisi käsimüügiravimeid väljaspool apteeke müüa, nagu USAs ja paljudes teistes demokraatlikes riikides.
Praeguselt hulgifirma omanikult said nutsu ikka praeguse valitsuse erakonnad, ekre jäeti vist ilma, sellepärast nüüd üritavad kätte maksta ja välja pressida. Mis oleks siis lahendus? Olgu praegused omanikud kes tahes, ostaksid nad ravimid ikka hulgifirmast, kes määraks hinna.
vaadake ettepanekut laiemalt, mitte ühte üksikut punkti. omanik on ikkagi enamusel üks ja kui on tehtud ainumüügi õigusega leping nagu tavaks on, siis ei saa otse osta ja ongi jälle ekre poolt kott pähe tõmmatud ullikestele valijatele
Minul on olukiseim, et säiliks ravimite senine kättesaadavus.
Et ma ei peaks mitmekümne kilomeetri taha apteeki sõitma. Ja kuhu oleks siis kogu ümbruskonna rahvas kokku sõitnud ning seetõttu pikad-pikad järjekorrad. nii et seisa tund või mitu, enne kui oma vererõhurohu kätet saad. Seda ma ei igatse,
ära parem räägi, tunduksid targem/ 30. jaanuar 2020 13:36
millises linna sa rumal kümneid kilomeetreid apteeki sõidad ja kui ka maalt sõidad, siis igasse linna jääb ju alles vähemalt üks, mis ei tee ju teekonda pikemaks
vastuseks end targaks arvava 13:36-le/ 30. jaanuar 2020 16:35
mõnele on see muidugi uskumatu uudis, et kõik ei elagi pealinnas. Et Eestimaal elab lausa sadu tuhandeid inimesi veel maal! Väikelinnades alevites ja mõned kogunisti küladeski! Ja kui alevi või väiklinna apteek suletakse, siis tuleb maakonnakeskusse minna. Peaaegu väljasuretatud ühistranspordiga või omaenda autoga. kusjuures kütusehinnad muudkui tõusevad.
Teiseks on suur vahe, kas ma saan linnas oma ravimid kohe kätte või seisan selles "ühes alles jäetud" linnapteegis tund või enam järjekorras. Näiteks haigetel jalgadel. Sest kõik hädalised on sinna ainsasse ravimisappa kokku voorinud.