Poliitika

EKRE soovib vabastada apteegid hulgimüügifirmade haardest  (59)

Toimetas Triinu Laan, 30. jaanuar 2020 11:07
Foto: Erki Pärnaku
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsiooni saadikud esitasid apteegireformi eelnõule parandusettepanekud, millega apteegid saaksid õiguse osta ravimeid ka mujalt kui Eesti hulgifirmadelt ning ravimimüügi õigus laieneks ka haiglatele ja perearstikeskustele.

Muudatusettepanekutega soovitakse ära hoida tänavu kevadel ees ootav apteekide massiline sulgemine. 

Samal teemal

EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul ei täida 2020. aasta aprillis jõustuv apteegireform oma eesmärki.

„Hulgimüüjafirmad jääksid endiselt turgu kontrollima, aga sulgemisohus on 120 – 150 apteeki üle Eesti. Me ei ole nõus, et ravimite kättesaadavus reformi järel väheneb ja apteegiteenuse kvaliteet langeb. Inimeste tervisega mängimine pole meile vastuvõetav,“ ütles Helme, et parandusettepanekute eesmärk on lõpetada apteekide sõltuvus Eesti hulgimüügifirmadest ja tekitada ravimiturul vaba konkurents.

EKRE ettepanekute kohaselt suureneks isikute ring, kellel on õigus ravimeid Eestisse sisse ja Eestist välja vedada. Vastav õigus antakse apteegiteenuse osutajatele ning tervishoiuteenuse – haiglate, perearstikeskuste – osutajale.

Samuti on ettepanek tunnistada kehtetuks senine kord, mille kohaselt haiglaapteegil ei ole ravimite jaemüügiõigust. Muudatuse tulemusena saavad haiglaapteegid õiguse ravimeid müüa nii haigla patsientidele kui muudele isikutele.

Kavas on kehtetuks tunnistada punkt, mille kohaselt apteeki võib ravimeid hankida ainult ravimite tootmise või ravimite hulgimüügi tegevusloa omajale kuuluvast ettevõttest või teisest apteegist. Muudatuse tulemusena võib ravimeid osta ka otse tootjalt või välismaiselt hulgimüüjalt.

Neljanda ettepanekuna muudetaks kehtetuks piirangud apteegi omandistruktuuurile, kuna turuosalised kasutavad apteegireformiga kohanemiseks JOKK-skeeme.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee