Maailm

Avaldatud 9.30, täiendatud kell 13.40, 15.40, 17.30 ja 21.50

UUED OHVRID: koroonaviirusesse on surnud juba 170 inimest. Maailma terviseorganisatsioon kuulutas välja hädaolukorra (106)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. jaanuar 2020 21:50
Meedikud toimetavad Wuhanis koroonaviirusesse haigestunut haiglasse. Foto: AFP/Scanpix
Wuhanis valla pääsenud uue koroonaviiruse 2019-nCoV ohvrite arv Hiinas tõusis 170 inimeseni, kui Hubei provintsi tervishoiuametnikud teatasid neljapäeval 37 uuest surmajuhtumist. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kuulutas viiruse leviku neljapäeval ülemaailmseks hädaolukorraks.

Lisaks suri üks inimene veel riigi edelaosas asuvas Sichuani provintsis. Uusi nakatumisi on riigis tuvastatud rohkem kui 1700. Kokku on neid juba enam kui 7830.

Hiina mainekas epidemoloog Li Lanjun ütles intervjuus agentuurile Xinhua, et vaktsiini uue koroonaviiruse vastu võib oodata kõige varem kolme kuu pärast.

Väljaspool Hiinat on diagnoositud ligi 100 haigusjuhtumit 19 riigis. Euroopas on koroonaviirus 2019-nCoV jõudnud kolme riiki. Prantsusmaal on viis, Saksamaal neli ja Soomes üks haigestunu.

Saksamaal on kõik neli uue koroonaviirusega nakatanut karantiinis Münchenis Schwabingi kliinikus. Nendega eelnevalt kokku puutunud 90 inimest said korralduse viibida esialgu kodus.

Samal teemal

Lapi keskhaiglas tõdeti neljapäeval, et koroonaviirusega nakatunud 32aastase hiinlannaga puutus lähemalt kokku vähemalt 24 inimest ning nemadki võivad haigestuda. 

Venemaa otsustas neljapäeval ettevaatusabinõuna sulgeda koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ajutiselt 4250 kilomeetri pikkuse maismaapiiri Hiinaga. Samuti peatati Hiina kodanikele elektrooniliste viisade väljastamise.

Itaalias keeldusid kohalikud võimud Civitavecchia sadamas maale lubamast 6000 - 7000 turisti, kes saabusid Savonast ristluslaevaga Costa Smeralda. Laeva pardal on Macaust (mõnedel andmetel Hongkongist) pärit 54aastane naine, kes kaebas hingamisprobleemide ja palaviku üle.  Õhtul kella viie paiku vahendas agentuur Ansa, et esialgsed testid koroonaviirust ei näidanud. Reisijaid siiski veel maale ei lastud, sest teha otsustati veel kordustest.

Ristluslaev Costa Smeralda Civitavecchia sadamas.Foto: Reuters/Scanpix

USA keskpanga juhi Jerome Powelli arvates kujutab Hiinast valla pääsenud uus viirus ohtu maailmamajandusele.Seetõttu jälgib USA keskpank olukorra arengut suure tähelepanuga.

Maailma tervishoiuorganisatsioon (WHO) arutas neljapäeval Genfis, kas viiruse levik kujutab endast ülemaailmset hädaolukorda. Õhtul otsustatigi hädaolukord välja kuulutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee