Eesti uudised

Opositsioon pensionireformi arutelul: te teete sajandi sigaduse! (6)

Vidrik Võsoberg, Hindrek Pärg, Johanna-Kadri Kuusk, 30. jaanuar 2020 01:16
NII SEE KÄIB: Endine rahandusminister Jürgen Ligi (Reformierakond) näitas meeleavaldusel, kuidas raha väljavõtmine teisest pensionisambast käib. Foto: Erki Pärnaku
Pensionireformi arutelu riigikogus kujunes valitsuskoalitsioonile vaevarikkaks. Kuna usaldusküsimusega seotud eelnõule ei saanud esitada muudatusettepanekuid ja kõik 957 jäid hääletamisest välja, võttis opositsioon kasutusele teistmoodi venitamistaktika. Esmalt katkestati istung laudadele tõstetud protestiloosungitega ning hiljem kasutati mõnuga võimalust küsimuste esitamiseks. Poliitsõu hääletustulemust aga ei mõjutanud. 

Riigikogu istung sai vaevalt alata ja rahandusminister Martin Helme pensionireformi eelnõu kohta ühe lause öelda, kui parlamendi aseesimees Helir-Valdor Seeder pidi tema ettekande katkestama. Seeder teatas saali protestiloosungitega tulnud opositsiooni esindajatele, et selline käitumine ei vasta heale tavale ning palus loosungid ära panna. Opositsioon protestis, aseesimees pidi välja kuulutama istungi juhataja vaheaja ning kutsuma kokku riigikogu juhatuse. Alles tund pärast istungi algust jõuti protseduuriliste küsimuste juurest pensionireformi sisulise aruteluni. See läks juba ladusamalt: tunnike hiljem oli Helme eelnõu esitletud ja 20 opositsiooni saadikut 44st oma küsimustele vastuse saanud. Aga küsimusi jätkus õhtuni välja.

Edasi lugemiseks: