Maailm

Avaldatud kell 14.55, täiendatud kell 17.20

Uus koroonaviirus jätkab levimist. Juba 132 surnut, esialgu kõik Hiinas (21)

Aadu Hiietamm, 29. jaanuar 2020 17:20
KUUM KAUP: Hiinlased seismas Nanningi linnas näomaskide järjekorras. Foto: EPA/Scanpix
Hiinast tulnud teatel jätkab uus koroonaviirus laastamistööd.  Kolmapäeva hommikuks oli Hiinas selle tagajärjel surnud 132 ja nakatunud 6078 inimest. Ööpäevaga kasvas surnute arv 25  ja nakatunute arv enam kui 1500 võrra. Ekspertide arvates on aga nakatunuid oluliselt rohkem, tõenäoliselt üle saja tuhande. 

Hiina juhtivate kopsuarstide hinnangul on Wuhanis valla pääsenud viiruse leviku kõrgpunkti oodata  oodata seitsme kuni kümne päeva pärast. Võitluses viiruse leviku vastu on otsustavad nakatanute varajane avastamine ja nende kohene isoleerimine, rõhutas Hiina juhtiv ekspert Zhong Nanshan agentuurile Xinhua antud intervjuus. 

Väljaspool Hiinat on uue koroonaviirusega nakatunud umbes 50 inimest  15 riigis. Lõuna-Saksamaal Baieri liidumaal on diagnoositud näiteks neli haigusjuhtu. Kõik neli nakatunut on firma Webasto töötajad, kes puutusid kokku firma peakorteris täiendõppel olnud hiinlannaga, kes saabus Saksamaal Shanghaist, kuid oli eelnevalt kokku puutunud oma Wuhanis elavate vanematega. 

Saksamaal hoitakse nelja uue koroonaviirusega nakatunud inimest isoleeritult Münchenis Schwabingi kliinikus.Foto: AFP/Scanpix

Samal teemal

Teisipäeval toodi koroonaviiruse kahtlusega Põhja-Soomest Ivalost Rovaniemis asuvasse Lapi keskhaiglasse noor hiinlanna, kes pärit Wuhani piirkonnast, kust ta lahkus viis päeva tagasi. 32aastaselt haigestunult võeti analüüsid  ja need saadeti lennukiga Helsingisse. Õhtul pärast kella 17 selgus, et naisel ongi uus koroonaviirus.

Soome põhjaosas Ivalos kahtlustati ka möödunud nädala reedel, et sealsesse tervisekeskusesse gripilaadsete sümptomitega pöördunud kahel Hiina turistil on nende kodumaal leviv uus ohtlik koroonaviirus. Mõlemad hiinlased (isa ja poeg) tulid Soome Norrast, kuid nad on pärit viirusepuhangu epitsentrist Wuhani linnast. Mõlemalt patsiendilt võeti proovid ja need saadeti analüüsiks Helsingisse. Koos haigetega oli karantiinis ka nendega koos reisinud pereema. Reede õhtul kella 19 paiku sai selgeks, et häire osutus vääraks ja hiinlased ei olnud koroonaviirusega nakatunud.

Briti lennufirma British Airways teatas kolmapäeva hommikul, et tühistas ettevaatusabinõuna uue koroonaviiruse tõttu kõik Hiina lennud. Õhtul langetasid analoogilise otsuse ka Saksa lennufirma Lufthansa ja Šveitsi Swiss ja Austria Austrian Airlines.

Euroopa Liidu kodanikud tuuakse Hiinast Wuhani linnast ära, teatas kolmapäeval Euroopa Komisjon. Koju tuuakse umbes 250 Prantsusmaa ja sada muude Euroopa riikide kodanikku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee