Maailm

Maakri tänava laibatükeldaja pääseski vabadusse (46)

Toimetas Greete Kõrvits, 29. jaanuar 2020 17:59
Markus Pasi Pönkä tagaotsimiskuulutus. Ise mees ennast uutes kuritegudes süüdi ei tunnista.Foto: Europol
Kui esmaspäeval oli Markus Pasi Pönkä ehk Maakri tänava laibatükeldaja saatus veel teadmata, siis teisipäeval jalutas mees (küll tingimisi ning ilmselt ka ajutiselt) tõepoolest vabadusse. Trellid jäävad teda aga seoses järgmise kohtuasjaga endiselt ootama, ehkki ise väidab ta, et on süütu.

Eestimaal on Pönkä kurikuulsaim kuritegu mõrv 2005. aastal, mil ta tappis ja seejärel tükeldas oma äripartneri-kaaspäti. Sellest ka tema hüüdnimi Eesti meedias. Kui need võikad teod kõrvale jätta, on tegemist ka staažika petturiga, kes ei suuda kuidagi kõiksugu majanduskuritegudest hoiduda. Ehkki on vahele jäänud ja kohtusse veetud.

Pönkä on varemgi jätnud vanglasse naasmata ja 2011. aastal üritas ta teda transportinud politseinike käest põgeneda.

Soome meedia kajastab, et kohus prokuröri kaebust ei täitnud. Mis põhjustel, jääb salastatuks. Hakanen sõnas Iltalehtile, et tõepoolest, teisipäevahommikuse seisuga (täpsemalt kella seitsmest) viibib Pönkä ennetähtaegselt vabaduses. Hakanen imestab, et kohus kaebuse tagasilükkamise detailid, mis tema sõnul peaks üsna kuiv ja ebahuvitav tekst olema, salajaseks kuulutas.

Uues kriminaalasjas Pönkä end süüdi ei tunnista. Õieti on ta seisukohal, et eeluurimise käigus käitusid võimud temaga juba niigi halvasti ning kogu juhtum tuleks seetõttu üldse unustada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee