Eesti uudised

LÕPUKS LEITUD! Postimehe peatoimetajaks saab Mart Raudsaar (41)

Ohtuleht.ee, 29. jaanuar 2020 10:02
Mart RaudsaarFoto: Tiit Tamme
Postimehe peatoimetajaks ja vastutavaks väljaandjaks asub 30. jaanuarist Eesti Meediaettevõtete Liidu senine juht ning ajakirja Riigikogu Toimetised peatoimetaja Mart Raudsaar, teatas Postimees

Postimees on otsinud peatoimetajat alates möödunud aasta novembrist kui aprillis peatoimetaja toolile istunud Peeter Helme lahkus töörahu huvides ehk vastuolude tõttu toimetusega.

Õhtulehele teadaolevalt pakuti peatoimetaja kohta ka Priit Hõbemäele ja Tiina Kaalepile, kes mõlemad sellest keeldusid.

Samal teemal

Enne Helmet oli Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar, kes pidas ametipostil vastu kaks ja pool aastat ning teatas siis, et lahkub poliitikasse, liitudes erakonnaga Eesti 200. Hussar kandideeris valimistel ka riigikogusse, kuid tema erakond ei ületanud valimiskünnist. 

Vahetult enne jõule saabus ASist Postimees Grupp teade, et ametist lahkusid veel kaks juhtivtöötajat – juhatuse liige ja vastutav väljaandja Merili Nikkolo ning uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa. Roonemaaga koos lahkus ka suur osa Postimehe uurivast toimetusest.

Pärast Nikkolo lahkumist otsustati Postimehes vastutava väljaandja ja peatoimetaja rollid ühendada. Uue inimese ametisse nimetamiseni täitis peatoimetaja kohuseid BNS-i peatoimetaja Kalev Korv.

Mart Raudsaar lõpetas Wikipedia andmetel 1992. aastal hõbemedaliga Elva 2. Keskkooli. 1992–1996 õppis ta Tartu Ülikoolis ajakirjandust ja 1998–2000 läbis Oslo Ülikoolis meediaõpingute magistrantuuri. Magistritöö "Political news by major Estonian dailies: changes in the coverage of politics on two major Estonian dailies before 1995 and 1999 elections of the Riigikogu" kaitses ta 2000. aastal Oslo Ülikoolis Svennik Høyeri, Epp Laugu ning Peeter Vihalemma juhendamisel.

1993–1996 töötas Mart Raudsaar ajakirjas Favoriit toimetajana. 1993–2002 oli ta Elva linnavolikogu liige ning 2000–2001 ajalehe Eesti Kirik reporter. 2005–2007 toimetas ta Politseilehte. 2001–2011 oli Raudsaar õppejõud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni instituudis, 2010. aasta sügisest 2011. aasta sügiseni Tartu Ülikooli Narva Kolledži meediasuhete lektor, 2011. aasta sügisest aga töötab Tallinna Ülikoolis. 30. juunil 2010 nimetas Eesti Ajalehtede Liidu nõukogu Mart Raudsaare alates 1. augustist 2010 liidu tegevdirektoriks.

Raudsaar on avaldanud arvukalt artikleid pea kõigis Eesti suuremates ajalehtedes ning mitmes ajakirjas (Saldo, Pere ja Kodu jpt). Ta on osalenud ka Pereraadio igakuises vestlussaates "Suu soojaks". Raudsaar on võtnud korduvalt sõna Eesti ajakirjanduse, allikakaitse ja sõnavabaduse teemadel.

2001–2005 korraldas ta Tartu Ülikooli ja Taani ajakirjanduskooli koostöös rahvusvahelisi ajakirjandustudengite koolitusi, 2003. aastast on ta aidanud korraldada Taani ajakirjanduskooli koolitusi Brüsselis. Samuti on Raudsaar korraldanud toimetajakoolitusi Eesti Päevalehes, Äripäevas ja Eesti kohalikes lehtedes.

2007. aastal valisid Tartu Ülikooli üliõpilased ta socialia valdkonna kümne parima õppejõu sekka. 2011. aasta kevadel valisid Tartu Ülikooli Narva Kolledži tudengid Raudsaare aasta õppejõuks.

2014. aastast on ta ajakirja Riigikogu Toimetised peatoimetaja.

Seoses tööle asumisega Postimehes taandub Raudsaar Eesti Meediaettevõtete Liidu ja Riigikogu Toimetiste juhi kohalt. Temast saab ka ASi Postimees Grupp juhatuse liige.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee