Maailm

Swedbank plaanib rahapesuskandaali tõttu juhatust uuendada (5)

Toimetas Aare Kartau, 29. jaanuar 2020 10:22
Swedbanki Tallinna peakontor Liivalaia tänaval.Foto: Tiit Tamme
Swedbanki valimiskomisjon tegi kolmapäeval ettepaneku vahetada välja pooled panga juhatuse liikmetest, vahendab Reuters.

Rahapesuskandaali tõttu viimase 15 kuu jooksul ligi kolmandiku turuväärtusest kaotanud Swedbank on sunnitud tegema juhatuses ümberkorraldusi. Komisjon esitas viis uut kandidaati ning teatas, et uus juhatus pakub ulatuslikku ja sügavuti minevat panganduskogemust ja samas ka põhjalikke teadmisi võimaluste ja probleemide kohta, millega pank silmitsi seisab. Uuteks liikmeteks esitati Bo Bengtsson, Göran Bengtsson, Hans Eckerstrom, Bengt Erik Lindgren ja Biljana Pehrsson. 

Komisjon toetas ka kunagise Rootsi peaministri Göran Perssoni tagasivalimist juhatuse esimeheks. Mees määrati ametisse suvel, pärast seda kui eelmine juhatuse esimees Lars Idermark aprillis Eesti harust pärineva rahapesuskandaali tõttu ametikohalt lahkus. Märtsis vallandati ka tegevjuht Birgitte Bonnesen.

Teisipäeval Swedbanki aktsiad tõusid – selle põhjuseks oli vastvalitud tegevjuhi Jens Henrikssoni enesekindel teade, et pangal on suutlikkus toime tulla võimalike trahvidega, mida Rootsi ja Eesti finantsinspektsioon neile määrata võivad.

Samal teemal

15.01.2020
Swedbank Eesti uus tegevjuht: peamajas ei suhtuta Eestisse samamoodi nagu varem
25.03.2019
Swedbanki juht Birgitte Bonnensen: Eesti haru juht Robert Kitt ei peagi rahapesuraportist kõike teadma
20.02.2019
Finantsinspektsioon Swedbanki rahapesukahtlusest: tegemist on meediaväljaande hinnangutega  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee