Kanepit sisaldavad kotikesed. Foto on illustreeriv.Foto: AFP/Scanpix
Eesti Ekspress 29. jaanuar 2020 08:59
Suur uimastiafäär, mis sai alguse Viljandist, viis uurijad nii Hiiu- kui Harjumaale – politseinikud konfiskeerisid arvestatava summa kuritegelikku tulu ning karistuse sai kümme narkoketi liiget.

Üks Lõuna prefektuuri narko­talituse viimase aja suuremaid töövõite saab alguse uimasti­äriga kinni kukkunud mehest, kes rääkis ülekuulamisel muuhulgas Viljandis hoogsalt äri ajavast konkurendist. Uurijad võtsidki vaatluse alla 28aastase Aivar Melotškovi ehk Gaasi-Aivari, kes oli diilerite ketis kõige alumise astme tegelane, ent andis kätte õige niidiotsa suuremate narkoärikateni.

2019. aasta talvel ja kevadel sattus politsei huviorbiiti trobikond noormehi, kes tegutsesid enamjaolt salaja ja kasutasid äritegevuses koodsõnu ning kelle kõigi kodudest avastati nn rohelist puru – eriti ettevaatlik ja lausa paranoiline oli kõnealuse uimastiäri tähtsuselt teine mees Ragnar Lindepuu, kes sai narkootikume Harjumaa narkolao peremehelt Vjatšeslav Klimovilt.

Politseinikel õnnestus narkokett tabada ning enamikule neist määrati vanglakaristus, mis ulatub kolmest aastast tingimisi kuni kaheksa aastat kestva reaalse kinnipidamiseni – karmima karistuse sai Klimov, kes peab lisaks kaheksa-aastasele vangistusele maksma riigile ka 800 000 eurot.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.