Eesti uudised

Martin Repinski ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba (70)

Delfi, 28. jaanuar 2020 17:28
Martin RepinskiFoto: Martin Ahven
Riigikogu liige ja keskerakondlane Martin Repinski ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba ning ta siirdus riigikaitsekomisjonist põhiseaduskomisjoni. 

Repinski enda hinnangul ei saanud ta kõrgeimat NATO saladuste luba, sest käib tihti Venemaal, tegeleb äriasjadega ja üritab tuua investeeringuid idapiiri tagant Eestisse ning aitab vastupidiselt Eesti ärimeestel laiendada ettevõtlust Venemaal, kirjutab Delfi

"Praegu proovin näiteks käivitada Venemaal kitsefarmi,” põhjendas Repinski. "Tegelen Eesti ja Venemaa kontaktide vahendamisega erinevates valdkondades. Ma ei ole nendest asjadest teinud kunagi saladust, aga kui see sai takistuseks NATO saladuste loa väljastamisel, siis austan seda otsust. Ma ei soovi aastate jooksul kogunetud kontaktidest ja koostööst loobuda,” lisas ta. 

Töö riigikaitsekomisjonis nõuab seadusest tulenevalt julgeolekukontrolli läbimist ning NATO saladustele juurdepääsuõiguse saamiseks tuleb täita vastav ankeet, mis estatakse riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonile, kes määrab julgeolekuasutuse, kes riigikaitsekomisjoni liikme osas teostab julgeolekukontrolli. 

Kui riigikogu liige taustakontrolli ei läbi, määratakse tema asemele uus poliitik. Repinski asemel alustab riigikaitsekomisjonis tööd Oudekki Loone. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee