Maailm

Rokkbändi Sum 41 kontserttuuri külastasid mitte ainult fännid, vaid ka Rumeenia taskuvargad (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 28. jaanuar 2020 17:40
Illustreeriv foto.Foto: Stanislav Moshkov
Hollandi politsei andis teada, et nabis kinni rokk-kontsertidel muusikasõprade telefone näpanud päti, kes tõenäoliselt tegutseb osana suurest, rahvusvahelise haardega taskuvaraste pundist ning käis vargil mitmel sama bändi kontserdil.

Möödunud teisipäeval esines Amsterdamis rokkbänd Sum 41, kuid enne kontserdi algust oli Hollandi politsei juba tegutsemisvalmis. Nimelt said nad Belgia ametivendadelt hoiatuse, et enne Amsterdami sõud toimus Antwerpenis sama pundi kontsert, kus läksid kaduma tervelt viiekümne külastaja mobiiltelefonid.

Politsei üritab välja selgitada, kas rumeenlasel oli tol konkreetsel kontserdil ka kuriteokaaslasi, sest näib, et Sum 41 tuuriga kaasas käinud mees on vaid mutrike suuremas taskuvaraste jõugus, mis uitab mööda erinevaid maid ning „külastab“ sarnaseid valju muusikaga elavaid üritusi. Seal ei pruugi rahvamassis rüseledes ja hüpeldes tähelegi panna, et korraga on keegi taskust või käekotist midagi tasahilju välja võtnud. Igal juhul tasub alati tähelepanelik olla.

Hollandi politsei avaldas varga arreteerimise järel foto pükstest, millesse too telefone toppis.Foto: https://www.politie.nl/

Ansambel Sum 41 ise pole oma sotsiaalmeedias antud teemal sõna võtnud.

Ka Tallinna kesklinna politseijaoskonna eriasjade uurija Kaido Atspol mainis suvel Õhtulehele, et taskuvaras on väga liikuv kurjategijate tõug, kes reisibki kogu Euroopas ringi. Võõras riigis ongi kõige hõlpsam varastada, seal ei tunne teda keegi ning pealtnäha võib ta tunduda kui iga teinegi turist. Või fänn.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee