Maailm

Välisministeerium: soovitame tungivalt kaaluda Hiinasse reisimise vajalikkust (19)

Ohtuleht.ee, 27. jaanuar 2020 17:33
Foto: AP/Scanpix
Esmaspäeva õhtul uuendas välisministeerium Hiina reisihoiatust, soovitades täielikult vältida reisimist koroonaviiruse epitsentrisse Hubei provintsi, ning tugevalt kaaluda, kas tasub üldse Hiina minna. 

Hubei provintsi pealinn on Wuhan, kust teadupärast alguse saanud koroonaviirus on viimaste andmete põhjal tapnud vähemalt 81 inimest ning nakatunuid võib olla 200 000 ringis. 

Välisministeerium teatab, et haiguse leviku tõkestamiseks on kogu riigis kehtestatud ulatuslikke liikumispiiranguid (sh katkestatud bussi- ja rongiliiklus), paljud vaatamisväärsused on suletud. Tulenevalt kiiresti muutuvast olukorrast ja võimalikust täiendavate liikumispiirangute kehtestamisest soovitab välisministeerium tungivalt kaaluda Hiinasse reisimise vajalikkust.

Hiinas viibides soovitab terviseamet regulaarselt käsi pesta, kanda näomaski, vältida ühistransporti ja rahvarohkeid kohti.

Ühtlasi soovitatakse kõigil oma välisreis registreerida välisministeeriumi veebilehel.

Lähemalt saab koroonaviirusest ja ennetamisest lugeda terviseameti lehelt.

Samal teemal

28.01.2020
WUHANI KOROONAVIIRUS LÄHENEB EESTILE: hiinlanna tõi selle Lõuna-Saksamaale, nakatunuid on esialgu neli
27.01.2020
EESTI TEADLANE KOROONAVIIRUSE PAANIKAST: kui superlevitajad satuvad rahvarohketesse kohtadesse, võib nakatunute hulk hüppeliselt suureneda
27.01.2020
OLUKORD ON HULL: Wuhani koroonaviirusesse võib olla nakatunud kuni 200 000 inimest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee