ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Võõraste koerte hoidja: lapsena jäin kogu aeg kooli hiljaks, sest tänavalt oli vaja mõni hulkuv kutsu päästa (6)

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 27. jaanuar 2020, 18:00
Foto: Gitta Riener
"Meil kõik hoius käivad koerad, on nagu enda pere koerad," räägib Karmel, kellele on juba lapsest saati meeldinud erinevad koeratõud. Kuna ta ise ju elu jooksul kõiki tõuge omada ei saa, siis meeldibki talle hoida teiste inimeste koeri. 

Algselt pakkus Karmel Kurvits koerahoidu oma tuttavatele. Aga üks rääkis teisele, sõna levis ja nüüdseks ongi ta hoidnud ka päris võõraste koeri, alates pisikestest sülenähvitsatest kuni suurte dogideni välja. Karmeli sõnul on tal koeraarmastus südames olnud juba päris pikalt ja see aina süveneb. "Mu ema tuletas meelde, kuidas ma põhikoolis jäin kogu aeg kooli hiljaks, sest tänavalt oli vaja mingisugune hulkuv koer ära päästa, " räägib Karmel. 

Karmel soovitab, et kui plaanida koera võtmist, siis kõige parem on vastava tõuga tutvuda, hoides teiste koeri. See annab võimaluse ka koerast paremini aru saada. See aitab vältida, et kui loom jõuab puberteediikka, siis alles avastatakse, et temaga ei tuldagi toime.

MTÜ Loomade Hoiupaiga juhataja Larissa Kozõreva sõnul on kõigil koerasõpradel võimalus tegutseda vabatahtliku koerajalutajana. Looma aitamine annab võimaluse võtta aega ka enda jaoks. "Loomadele on see väga tähtis, sest peale meid näeb ta ka teisi inimesi, kellega nad sõbrustavad siin. Meil on kümme kuni kakskümmend vabatahtlikku, kes käivad siin regulaarselt," lausub Larissa, kelle sõnul on mõni vabatahtlik lõpuks koera endale võtnud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee