Seisukoht

Seisukoht | Elu on juhus – kopterisõidu näitel (5)

Oliver Lomp, spordireporter, 27. jaanuar 2020, 18:22
Kummalisel kombel viimastel aastatel helikopterist saanud minu isiklikus elus kõige ebameeldivam transpordivahend. Veel kummalisemal kombel pole ma helikopteriga mitte kunagi ise sõitnud (loe: peal olnud).

Nädalavahetusel viibisin Itaalias, et kajastada AS Roma ja Roma Lazio legendaarset derby-mängu. Pärast kohtumist läksime restorani sööma ja ühtäkki hakkasid kõik ümberringi Kobe Bryantist rääkima. Kuigi Kobel oli Itaaliaga eriline suhe – ta isegi elas seal eluaastatel 6-13 – tundus liigne sagin ühe korvpalluri ümber kuidagi imelik. Lõin lahti uudisteportaalid ja nägin, et viimaste aastakümnete ühe kõige inspireerivama spordi suurkuju elutee on lõppenud. Helikopteriõnnetus – ja minu lemmikkorvpallurit enam ei eksisteerinud. 

2007. aastal viis kopteriõnnetus minu lemmikrallisõitja Colin McRae,  tunamullu jalgpallimaailma ühe kõige suurema ime ehk Leicester City  Premier League’i tiitli taga olnud tailasest klubiomaniku Vichai Srivaddhanaprabha. Kõigi juhtumite puhul ei saa unustada, et nende suurkujudega koos olid piloodid ja muu kaaskond. Võib teoretiseerida, et poleks Kobe nii hea korvpallur, McRae nii kõva rallisõitja või Srivaddhanaprabha nii edukas ärimees, poleks nad neid kopterisõitu lubada saanud. Elu on juhuste jada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee