Eesti uudised

Tallinna linnal puudub ülevaade bussiradasid väärkasutavate autode arvust (38)

Siim Randla, 25. jaanuar 2020 06:17
Foto: Stanislav Moškov
Tallinnal puudub ülevaade, kui palju sõidab bussiradadel sõidukeid, mis ei tohi seal sõita.

„Oleme korduvalt pöördunud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole sooviga täiendada liiklusseadust automaatse liiklusjärelevalve süsteemi abil täiendavate õigusrikkumiste tuvastamiseks, sh ühissõidukite raja väärkasutus, ja menetlusõiguste andmiseks kohalikule omavalitsusele. Seni on jäänud linna poolt esitatud ettepanekud tähelepanuta,“ teatas Tallinna abilinnapea Andrei Novikov linnavolinikule Kaido Kukele arupärimise vastuseks.

Kukk soovis teada, kuidas kontrollib linn seda, et bussiradadel sõidaksid sõidukid, kellele on seal liiklemine lubatud, ja seda, kas linn on uurinud, kui palju sõidab bussiradadel sõidukeid, mis ei tohi seal sõita.

„Ühistranspordiradade väärkasutusi oleme visuaalselt hinnanud ja sellega kaasnevalt palunud ka politseilt pisteliseks sekkumiseks kaasabi,“ selgitas Novikov. "Lisaks on politsei ühistranspordiradade järelvalvet läbi viimas ka omal initsiatiivil.“ Novikovi sõnul on seoses liiklusohutusprogrammi tegevuskava väljatöötamisega järgnevaks perioodiks nimetatud õiguste andmine omavalitsustele jälle päevakorda tõusnud.
Ühistranspordi radu on Tallinnas märgistatud 28,96 kilomeetrit, millele 2019. lisandus vastvalminud Paldiski mnt ühissõidukirada, kokku 30,13 km.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee