Maailm

Avaldatud kell 15.20, uuendatud kell 16.30 ja 18.20

VERESAUN SAKSAMAAL: kuus tapetut ja kaks raskelt haavatut (52)

Toimetas Aadu Hiietamm, 24. jaanuar 2020, 18:20
SündmuskohalFoto: AFP/Scanpix
Lõuna-Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal Rot am Sees toimus täna tulistamine, teatavad Saksa meediaväljanded. Surma sai kuus inimest. Poolautomaatrelva kasutanud mõrvar kutsus politseinikud ise sündmuskohale.

Tulistaja - Saksa kodanikust 26aastane mees -  on kinni peetud. Lisaks sai kaks inimest raskelt haavata.

SündmuskohalFoto: Reuters/Scanpix

Aaleni politsei sai väljakutse 5200 elanikuga Rot am Seesse kell 12.45 (Eesti aja järgi kell 13.45). Politsei reageeris suurte jõududega.  Rot am Seest pärit tulistaja kinnipidamisel vastupanu ei osutanud.

Esialgse info järgi on tegemist suhtetragöödiaga: kurjategija ja tema ohvrid tundsid üksteist. Seetõttu välistab politsei, et tegu oli terrorirünnakuga.  Motiiv on siiski veel teadmata. 

Bild Online teadis lisada, et tulistaja on sündinud 1993. aastal ning ohvrid on kõik ühe perekonna liikmed. Veretöö pandi toime perekonna koosviibimisel. Seejuures halastas ta 12- ja 14aastasele lapsele. Mõrvari ema elas isast lahus ja oli teel Ida-Saksamaale oma ema matusele Rot am Sees läbisõidul.

Politsei täpsustas õhtul antud pressikonverentsil, et mõrvar helistas ise politseisse ja teatas sooritatud veretööst, mis toimus külalistemajas "Deutscher Keiser". Tapetuteks osutusid kolm meest ja kolm naist. Nende seas on ka mõrvari isa ja ema. Isa pidas külalistemajas spordibaari.

Foto: Reuters/Scanpix

Rot am See asub Baden-Württembergi liidumaa pealinnast Stuttgardist 110 kilomeetrit kirdes. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee