Krimi

Saaremaal kolme inimese surma põhjustanud roolijoodik on seni üle kuulamata (44)

Vidrik Võsoberg, 24. jaanuar 2020 15:10
Leinaküünlad. Saaremaa kolme hukkunuga liiklusõnnetuse koht.Foto: Teet Malsroos
Homme möödub kaks nädalat traagilisest õnnetusest Saaremaal, kus purupurjus juht põhjustas Audi roolis kolme inimese surma ja kahe – sealhulgas enda – rasked vigastused. Ehkki väidetavalt on surmakutsari tervis paranenud, ei ole kahtlusaluselt mehelt siiamaani uuritud, miks ja kuidas ta purjuspäi kihutama läks ning teiste seas üheksakuuse lapse tappis.

Õhtulehele teadaolevalt on õnnetuse hetkel arvatavalt 3,7promillises joobes ja ligi 140 km/h kiirusega Audit roolinud Andrese (34) tervis sedavõrd paranenud, et ta on Põhja-Eesti regionaalhaiglast viidud tagasi kodusaare Kuressaare haiglasse. Õnnetuse uurijad seda infot ei kinnita – ent ei lükka ka ümber.

„Menetlus on päris-päris pooleli ja ega meil keset menetlust mingit lusti detailset infot uurimise kohta jagada ei ole, sealhulgas asjaosaliste tervise ja muu säärase kohta,“ tõdes Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Liivi Reinhold. „Praegu mul ei ole öelda muud, kui et kahtlustatav on endiselt haiglaravil.“

Uurijad ei soovi avaldada sedagi, kas tänaseks on teada Audi kiirus kokkupõrkel kolme naist ja imikut sõidutanud Volvoga. Otseallikast seda igatahes küsitud pole.

„Praegu tänase seisuga ta ei ole ütlusi andnud,“ ütles Reinhold Andrese ülekuulamise kohta. „Kindlasti on plaanis teda üle kuulata, aga millal seda tehakse, see on iseküsimus.“

Samal teemal

23.01.2020
HULL AASTA ALGUS: esimese kahe nädalaga seitse liiklussurma
12.01.2020
Saaremaa liiklusmõrva pealtnägija: „See oli nii jõhker pauk, et jääb eluks ajaks meelde.“
12.01.2020
FOTOD | Saaremaa liiklusmõrvar oli pidev liiklushuligaan

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee