Seisukoht

Seisukoht | President kontrollib, kas maakera on ümmargune (74)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 24. jaanuar 2020, 17:36
Foto: Teet Malsroos
Presidendi sõit Antarktikasse tähendab, et kõigi Eesti lamemaalaste jaoks on saabumas tõehetk. Muidugi peavad seilajad olema ülimalt ettevaatlikud, kui president on pardal, sest liiguljalt maailma servale lähedale purjetades on oht üle ääre alla kukkuda.

Olemasolevate teadmiste juures pole teada, kas üle serva kukkunul on võimalik kuidagi siia ilma tagasi ronida. Aga kui oletada, et internet levib ka lameda maa serva alla, siis e-riiki peaks ka sealt teoreetiliselt olema võimalik juhtida. Praktikas ei pruugi aga asi nii lihtne olla, kui arvestada, kui ületamatult keeruliseks on osutunud riigi juhtimine kasvõi kaabu palju väiksema serva alt.

Presidendi elusa ja tervena naasmine annab aga selge signaali, et maakera on ümmargune. Iseasi, kas valekummardajad seda usuvad. Tõestusmaterjaliks ei pruugi sobida isegi fotod, kui meenutada ameeriklaste kuul käimise kohta siiani küsimärke tekitavaid fotosid. Asi see siis tänapäeval mõne Tallinna külmhoone härmas nurgas Antarktika pilte klõpsida.

Kas me uskunuks varem, et Päts, Meri, Rüütel või Ilves võiks oma ametiajal lõunanaba lähistele jõuda? Meri viidi küll Siberisse, Ilves jõudis Ameerikasse, Päts aga sattus hoopis hullumajja, mitte Antarktikasse.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee