Nädala TOP

Top | Tootsi peenar Tartus (31)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 24. jaanuar 2020, 17:36
Foto: Martin Ahven
Keskerakond kaotab Tartus võimu omaenese tarkusest. Abilinnapea Monica Ranna arusaamatu ametist kangutamise tulemusena saab Keskerakonna uus piirkonnajuht Jaan Toots kirja küll isikliku võidu, kuigi selle hinnaks on kogu erakonna opositsioonipingile kobimine. Kirsina tordil võetakse Rand maha sotside semmima hakanud Reformierakonna häältega.  

Pensioniga ei jundita

Võimuliit ei viitsi pensionireformi teemal juntimisega tegelema hakata ja opositsiooni arvutute ettepanekute ükshaaval hääletamise asemel tahetakse kogu kupatus siduda valitsuse usaldushääletusega. Mõlemad pooled võivad tahti parimat, kuid välja kukub nagu alati – kehvalt. Opositsiooni 900 parandusettepanekut on mõeldud selleks, et oleks tore vaadata, kuidas riigikogu villavabrik seisma jääb. Usaldushääletus tähendab aga teerullipoliitikat.

Ekskohtunik Särgava hind

Kohtuniku ainsaks kapitaliks võib olla küll usaldusväärsus, kuid see ei pea kehtima ju endiste kohtunike kohta. Nii viskasid sotsid Helve Särgava oma fraktsioonist välja just usalduse kaotuse tõttu. Kuid Särgava on ekskohtunikuna jõudmas juba järgmisse parteisse, Keskerakonda mineku hinnaks Tallinna volikogu aseesimehe koht.  

Õpetajate liidu omakohus

Õpetajate liit käivitas sisejuurdluse, kuna kaks õpetajat olevat haridusminister Mailis Repsiga lugupidamatult suhelnud. Nagu nõukaajad oleks tagasi, kui ka parteitu pidi parteikomitees aru andma kommunistile vääritu käitumise pärast. Nüüd jättis õpetajate liit kaks ministriga vaielda julgenud meespedagoogi meisterõpetaja kutsest ilma. Eesti õpetaja peab olema alandlik lammas. Ja me veel imestame, miks noored ja eriti mehed kooli tööle minna ei taha. Aitäh, õpetajate liit!  

Baskinile vesi peale

Arvestades kuidas riiklikke teatritoetusi külvatakse lennukilt ka nurgatagustele teatriharrastajatele, mõjub Baskini teatri juba teist aastat järjest mõnekümne tuhande suuruse toetuseta jätmine pigem riikliku kiusuna. Seda enam, et ei rahakomisjon ise ega ministergi otsust kommenteerima ei alandu. Raske uskuda, et viimne kui üks rahasaaja oleks Baskini teatrit mäekõrguselt ületava kunstilise tasemega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee