Maailm

Põhja-Korea nimetas uueks välisministriks endise armeeohvitseri (1)

Toimetas Aare Kartau, 24. jaanuar 2020 11:25
Ri Son-gwon on keerulise iseloomuga riigitegelane.Foto: AFP/Scanpix
Põhja-Korea nimetas välisministriks endise armeeohvitseri Ri Son-gwoni, kes on tuntud karmikäelise maneeri poolest, teatab The Guardian.

Analüütikute sõnul tähendab Ri Son-gwoni ametissenimetamine tõenäoliselt seda, et Põhja-Korea hakkab rakendama tuumakõnelustes USAga karmimat hoiakut. Ta asendab ametikohal kogenud diplomaati Ri Yong-hod, kes valdas korralikult ka inglise keelt. Värske välisminister on ühtlasi valitseva Töölispartei kõrge ametnik.

Samal teemal

Ri oli 15 aastat seotud Koreade vahel peetud kõnelustega, kus mees omandas keerulise läbirääkija kuulsuse. Näiteks kui Souli esindajad 2014. aastal Pyongyangilt tolle sõjaväe provokatsiooni tõttu vabandust nõudsid, oli Ri ägestunud ning kabinetist minema tormanud. Analüütikute sõnul on ebatavaline, et Põhja-Korea välisministriks saab sõjaväetaustaga isik.

Uue ministri prestiiž on rahva seas viimase aasta jooksul märkimisväärselt tõusnud. Kuigi tal pole kogemusi seoses tuumaprobleemidega ega suhtluses USA ametnikega, loodab Washington, et riigid naasevad peagi läbirääkimiste juurde, millega soovitakse muuta Põhja-Korea tuumarelvavabaks piirkonnaks. „Rääkimiseta ei lahendata midagi,“ sõnas USA välisministeeriumi ametnik, lisades, et kõnelused toimuvad eelkõige Põhja-Korea huvides.

Samal teemal

02.11.2019
Alkotuurile Põhja-Koreasse? Alates uuest aastast on see võimalik!
31.09.2019
Põhja-Korea tulistas Jaapani merre kaks tundmatut lõhkekeha
01.09.2019
TRUMPI EKSNÕUNIK: Põhja-Korea ei kavatse tuumarelvast loobuda