Maailm

Avaldatud kell 09.30, täiendatud kell 13.10 ja 19.15

VALEHÄIRE SOOMES: kahel hiinlasel kahtlustati alusetult ohtlikku koroonaviirust. Wuhanis ehitatakse kiirkorras uut haiglat (90)

Toimetas Aadu Hiietamm, 24. jaanuar 2020 19:15
Wuhanis kaitsevad elanikud end koroonaviiruse eest maskidega.Foto: AFP/Scanpix
Soome põhjaosas Ivalos kahtlustati, et reede öösel sealsesse tervisekeskusesse gripilaadsete sümptomitega pöördunud kahel Hiina turistil on nende kodumaal leviv uus ohtlik koroonaviirus, vahendab YLE Uutiset.

Mõlemad hiinlased (isa ja poeg) tulid Soome Norrast, kuid nad on pärit viirusepuhangu epitsentrist Wuhani linnast. Mõlemalt patsiendilt võeti  hommikul proovid ja need saadeti analüüsiks Helsingisse. Koos haigetega on karantiinis ka nendega koos reisinud pereema.  Õhtul kella 19 paiku sai selgeks, et häire osutus vääraks ja hiinlased ei ole koroonaviirusega nakatunud.

Lapimaal viibib praegu palju Hiinast saabunud turiste, kes soovivad seal vastu võtta Hiina uut aastat. 

Uue koroonaviiruse puhang on  seni nõudnud nõudnud vähemalt 26 inimese elu. Ohvrite keskmine vanus oli 72 aastat. Haigestunuid on ametlikel andmetel ligi 900. Hiinas on selle haiguse leviku tõkestamiseks suletud 13 linna, kus elab kokku 43 miljonit elanikku. 

Wuhanis ehitatakse praegu kiirkorras uut haiglat, kuhu saab paigutada kuni 1000 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Haigla peab valmis saama hiljemalt 2. veebruariks. 

Uue haigla ehitus Wuhanis.Foto: SIPA/Scanpix

Maailma Tervishoiuorganisatsioon (WHO) ei ole seda haiguspuhangut seni veel rahvusvaheliseks terviseohuks kuulutanud, kuid jälgib arenguid. 

Samal teemal

27.01.2020
EESTI TEADLANE KOROONAVIIRUSE PAANIKAST: kui superlevitajad satuvad rahvarohketesse kohtadesse, võib nakatunute hulk hüppeliselt suureneda
27.01.2020
OLUKORD ON HULL: Wuhani koroonaviirusesse võib olla nakatunud kuni 200 000 inimest
26.01.2020
VIDEO JA FOTOD | Hirmsad kaadrid Hiinast: ülerahvastatud haiglad, koridoris lebavad surnukehad ja minestavad haiged
25.01.2020
KOROONAVIIRUS JÕUDIS EUROOPASSE | Prantsusmaal viibivad kolm inimest haiglaravil

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee