Foto on illustreerivFoto: Aldo Luud
Toimetas Hindrek Pärg 23. jaanuar 2020 19:58
Rahandusministeeriumi analüüsi kohaselt on suvine 25protsendiline aktsiisilangetus jõudnud küll õlle hindadesse, kuid kange alkoholi hindadesse täielikult mitte.

"Seni on aktsiisilangetus rohkem kui poole ulatuses jõudnud hindadesse, mis on tarbijahinnaindeksit langetanud 0,3 protsendipunkti võrra. Statistikaameti andmetel on viin viie kuuga odavnenud 11,6 protsenti ja õlu 8 protsenti," ütles rahandusministeeriumi pressiesindaja Ott Heinapuu ERR-i uudisteportaali vahendusel. 

"Lahja alkoholi – näiteks õlle – hinnalangus on olnud kooskõlas rahandusministeeriumi prognoosi ootusega, aga kange alkoholi hinnalangus on olnud rahandusministeeriumi oodatust tagasihoidlikum," lisas Heinapuu.

Samas on ministeeriumi ootustega kooskõlas kasvanud deklareeritud alkoholi kogus – seda suuresti piirikaubanduse tõttu -, kuid edasine aktsiisilangetus sellist mõju ei omaks.

Eelmise aasta juulis langetas valitsus nii kange kui ka lahja alkoholi aktsiisi 25 protsendi võrra, mis tähendas, et näiteks pooleliitrise õlle pealt tuli varasemga võrreldes tasuda 10 senti vähem makse, pooleliitrise viina pealt aga 1,5 eurot vähem.