Poliitika

FOTOD | Vangerdused ja lillebuketid: Tartu volikogu vahetas abilinnapäid meeleolukalt (48)

Asso Ladva, 13. veebruar 2020 18:03
LILLEKIMP NUMBER KAKS: Sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof tänab Tartu keskerakondlaste juhti Jaan Tootsi tugeva toetuse eest uuele linnavalitsusele.Foto: Aldo Luud
„Ma väga tänan Jaan Tootsi, kes toetab Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide ühist linnavalitsust ning kes ei jätnud selle heaks mitte midagi tegemata,“ kujundab Tartu linnavolikogu sotsiaaldemokraatide juht Heljo Pikhof punase roosi kinkimisest Tootsile neljapäevase volikogu istungi meeldejäävaima osa.

Keskerakonna Tartu piirkonna juht Toots, kes seni istungit jälginud sünge ilmega, ei muutu lille kinkimisest sugugi rõõmsamaks. Ta üritab küll midagi vastata, kuid erakonnakaaslasest volikogu esimees Aadu Must hoiab ohjad pingul: „Volikogu külalistele pole sõnavõtte ette nähtud.“ Pärast seda pürstib Toots saalist välja.

Samal teemal

Alles mõni minut varem on Gea Kangilaski abilinnapea kandidaadina vastanud jaatavalt Isamaa liikme Peeter Laursoni küsimusele, kas ta kavatseb ametist ise ära minna, kui sotsiaaldemokraatlik erakond nii otsustab: „Ma ei soovi sel moel ajalehtedesse sattuda.“

Ettevalmistatud vangerdused

Volikogu istungi päevakorras on ainult kaks punkti – umbusalduse avaldamine abilinnapea Monica Rannale ja uute abilinnapeade ametisse nimetamine. Kui Rand tehakse ametist lahti volikogu hääletusel, siis juba varemalt on oma lahkumisavalduse esitanud teine Keskerakonna abilinnapea Madis Lepajõe. Istungit sisse juhatades teeb ka Must teatavaks, et ta esitab avalduse loobuda volikogu esimehe kohustustest pärast 20. veebruari.

Hääletamine käib kiirelt ja korrektselt, täpselt nagu Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid on kokku leppinud. Volikogu avaldab Rannale umbusaldust, hääletab abilinnapeadena ametisse sotsiaaldemokraadid Kangilaski ja Asko Tamme, lahkuvatele abilinnapeadele määratakse hüvitiseks kahe kuu palk.

Hea päev lillemüüjatele

Esimesena astub volikogu istungil lillekimbuga üles EKRE fraktsiooni juht Indrek Särg, kes tänab punaste roosidega abilinnapea Randa: „Meid ei olnud pühendatud sellesse, mis toimus, kuid ulatan need lilled repliigi korras abilinnapea Rannale, kellega meie koostöö sujus.“

Pärast Pikhofi iroonilist ülesastumist on Särg taas lilledega puldis: „Ma annan need sini-valged lilled sotsiaaldemokraatidele, sest Tartu on Eesti linn ja rahvuslikud huvid peavad olema nähtaval.“

Neljanda ja viienda buketi lilli – taas punased roosid – ulatab linnapea Urmas Klaas äsja ametisse pandud abilinnapeadele. Lisaks tänab Klaas meenega seni raekojas töötanud Randa ja Lepajõed ning loomulikult volikogu esimeest Musta.

Kogu selle komejandi keskel mõjub kõige ehedamalt noor reformikas Andrus Punt, kes ilma pikema lobisemiseta ütleb asjalikult „aitäh“ nii Mustale, Lepajõele kui ka Rannale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee