see, keda sa ei tunnegi? Muidugi, üsna varsti on selge, kes see pisilane on, kuid ka need arenevad Eelkõige ,julmuste' kategoorias. Ja loodus on üllatavalt ratsionaalne. Seega iga uus on julmem kui eelnenu.
2020 aasta toob venemaale katastroofi korterelamutega ja maaalused veetrassid. Kasahstanis puhkeb mässu ja 121 prantslast mõistetakse kohtus süüdi rahva rahutuse organiseerimise eest. USA toimub küberrünnakud ja tsunaamigi milles 42 või rohkemat saavad selles surma läänerannikul.
millisele riigile oleks see kasulik kui hiinas pooled inmesed hävitada??? millise riigiga on hiina konfliktis nii majanduslikult kui,,,,möelge, rahvas?haigused tulevad ju laboritest kui neid testitakse loomade peal? kas pole nii?
Esiteks, mitte maailma lõõ, vaid inimkonna lõpp. Aga ei jää neid ka keegi taga igatsema.
teiseks, tegemist on suuremalt jaolt massimeedia hüsteeriaga, reaalne elu on see, et iga päev sureb maailmas tuhandeid inimesi, muuhulgas ka viirustesse.
Kas meie oleme valmis? 2002, kui SARS levis, ei olnud meil migratsiooni ega võõrtööliste tulva, nüüd on linn hiinlasi täis. Kanada ei olnud SARS levikuks valmis ja selle tulemusel oli nende SARS-i suremus üks suurim...
Teadmatus selle ees, kuidas viirus käitub tõmbab ka vaiba alt ära majandusel. Keegi ei julge väga reisida, kaupa transport on piiratud, üldine stress piirab tarbimist. Suure tõenäosusega tuleb see aasta suuremat sorti majanduslangus. IMF ka juba hoiatas, et õhus on pika depressiooni hõngu. Kinnisvara hindadele ennustatakse selleks aastaks väga järsku langust.
Hiina piir kinni panna - ei sisse ei välja, kellel hädasti vaja suhelda siis internet ju olemas. Ei saa vabalt reisida - no kuulge, mis valik see on, kas reisimine - või tervis?
Sest alai leidub ajuvabaid seiklusturiste ja teravate elamuste otsijaid, kes sellisel puhul just ekstara sinnakanti reisivad. Surmkindlas veendumuses, et ega minu endaga ikka mitte midagi juhtuda ei saa!
tänapäevase liikluse juures raske on pandeemiat piirata./ 23. jaanuar 2020 15:24
Praeguse edasi-tagasi sõelumise juures, kus loetud tundidega jõuab ühelt mandrilt teisele ja maailmaränduritest turistide arv ulatub iga päev miljonitesse, on viirused väga kiired levima. Eriti veel, kui on liikumisvabadus ja piirid e pea.
Aga XIX-XX saj. algupoolelgi reisiti ikka rongide ja laevadega ning teekonnad kestsid päevi või lausa nädalaid. Nii et haigus jõudis laeva peal enne väljalüüa, kui sihtsadamasse jõuti. Sadamates olid karantiiniarstid ja pardal haigusjuhtumi esinemise või ka ohtlikust sadamast tulemise korral pandi kogu laev mitmeks nädalaks karantiini.
praegu tundub küll nii, et valla on pääsenud piire mittetundva ja hävitava viirusega, sellele juba tarasid ette ei ehita, muretsemiseks on põhjust küll, sest ei või iial teada....
viiruse tõenäoliseks kandjaks on kaks Hiinas elutsevat mürkmadu.Seda väidavad geneetikud olles uurinud viiruse genoomi.Oma nahkhiiresuppi söö ise.Head isu!
ilkuge siin midagi, sest ebala pidi alguse saama just nahkhiirtest ja siis aetakse inimestele puru...kive silma, et annaks justkui surematuse. 2014. aasta detsembris avaldatud uurimuse kohaselt võis esimese Ebola viirushaiguse kahtlusega isik (nullpatsient) Meliandous (Guéckédou) 28. detsembril 2013 (isa sõnul suri poiss 6. detsembril surnud kaheaastane ebolahaige poisslaps Émile Ouamouno saada nakkuse mängides (või küttides – lapsed ja naised pidavat küttima) puuviljadest (teiste allikate kohaselt putukatest toituvatelt Angola nahkhiirtelt.
Kogu selle uudise juures paneb mind mõtlema, et kuidas Hiinas arstidel on sellised kaitseriietused või skafandrid, mida meie arstidel kohe kindlasti ei ole. Teine asi on valmisolek. Teed on blokeeritud. Inimeste temperatuuri kontrollitakse lasermõõtjate abil mis suunatakse inimesele ja kui kehatemperatuur on kõrgem siis inimene eemaldatakse. CNN-i järgi on linna lukustamise efektiivsus muljetavaldav. Twitterisse ilmub kogu aeg uusi videosid. Ma arvan, et kui see viirus Venemaale või Eestisse tuleb on ikka täitsa p-s. Meie tase on kordades madalam sellise asja leviku piiramiseks.