Maailm

Sudaani majanduskriisi tagajärg: loomaaias ohustab lõvisid näljasurm (8)

Toimetas Aare Kartau, 23. jaanuar 2020 13:09
Alatoidetud emalõvi tervislik seisund pole kiita – loomast on järel vaid luu ja nahk.Foto: AP/Scanpix
Sudaani pealinnas Khartoumis avaneb kohalikust loomaaiast möödujatele kurb vaatepilt. Häbiväärses seisukorras olevas asutuses lamavad paar allesjäänud lõvi roostetanud puurides. Kiskjad näevad välja, nagu oleksid nad näljasurmast vaid loetud päevade kaugusel.

Khartoumis asuvas vaesunud Al-Qurashi loomaaias pole töötajatel võimalik enam loomi toita, mistõttu paljud neist on nälga surnud või mujale viidud, kirjutab Time. Puuridesse on jäänud vaid kolm lõvi, kelle silmad on klaasistunud ja ribid paistavad naha alt välja – neid võib välimuselt võrrelda mahajäetud loomakorjustega, ent tegu on siiski elavate kiskjatega. 

Lõvide saatuse pärast tunnevad muret mitmed kohalikud elanikud, kes viisid neile toitu ja ravimeid – vaatamata sellele, et ka neid rõhub riigis valitsev majanduskriis rängalt. Toidukaupade meeletu hinnatõusu tõttu toimus eelmisel aastal suur protestiliikumine, mis raputas kogu riiki ja viis diktaatorliku presidendi Omar al-Bashiri minemakihutamiseni. Siiski ei suutnud võimule tulnud üleminekunõukogu probleeme lahendada. Jätkuvalt ulatub riigivõlg 60 miljardi dollarini ja ääreprovintsides lokkab vägivald ja ülestõusud.

Riigis valitsev kehv majanduslik olukord mõjutab karmilt ka loomi. Foto: AFP/Scanpix

Riigis toimuv mõjub ka loomadele rängalt. Interneti vahendusel lõvidele abi otsinud Osman Salih ütles, et viimaks on jõutud selleni, et rahvusvahelised organisatsioonid on valmis neid aitama. Mehe sõnul on toetuse küsimine raske, sest USA sanktsioonide tõttu ei saa Sudaani loomaaed populaarsete ühisrahastusplatvormide kaudu annetusi koguda. Sudaani peaminister Abdullah Hamdok lubas olukorda muuta, et Sudaan sügavast kriisist viimaks välja pääseks. Salihi sõnul on lõvid hakanud vaikselt kosuma.

Samal teemal

17.00.2020
Jaagup Kreem seisis Aafrika reisil silmitsi lõviga
21.07.2019
KOHUTAV: lõvid kiskusid nende aedikut parandanud omaniku tükkideks
05.04.2019
Kaks lõvi ründasid loomaaias talitajat, kes pääses imekombel eluga