Hercules C-130 kustutuslennuk.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 23. jaanuar 2020 09:09
Kanadale kuulunud C-130 Hercules tüüpi lennuk kukkus neljapäeval Kagu-Austraalias kustutustöid tehes alla ja plahvatas. Hukkusid kõik kolm pardal viibinud meeskonnaliiget, teatab Reuters.

Austraalia võimude sõnul ei ole nad selgusele jõudnud, miks lennuk alla kukkus, ent kolm hukkunut olid ameeriklased. Lennuki kokkupõrkel maapinnaga oli pealtnägijate sõnul tõusnud taevasse suur tulekera.

Uus-Lõuna Walesi metsatulekahjude erivolinik Shane Fitzsimmonsi väitel laenati lennukit õhutuletõrjega tegelevast Kanada ettevõttest Coulson Aviation, mis kõik oma Austraalias viibivad õhusõidukid pärast õnnetust maandas. Ettevõte üritab kindlaks teha, et nende lennukitel poleks süsteemset viga. „Õnnetus oli teadaolevalt ulatuslik ning meil on väga kahju kinnitada, et see nõudis kolm ohvrit,“ seisis Coulson Aviationi avalikus teadaandes.

Hävinud C-130 Hercules oli lennanud Kagu-Austraalias pealinn Canberrast lõunas. Sellised tankerid mahutavad tavaliselt 15 000 liitrit vett või tulekustutusainet, mis põleva piirkonna peale langetatakse.