Eesti uudised

Kiviõli endine koolijuht Heidi Uustalu nõuab kohtult töölepingu lõpetamist (48)

Siim Randla, 23. jaanuar 2020 05:13
Foto: Aldo Luud
Kiviõli keskkooli endine direktor Heidi Uustalu vaidlustas kohtus enda töölepingu erakorralise ülesütlemise: ta soovib, et viimane lõpetaks tema töölepingu, mitte Lüganuse vallavalitsus. 

Vallavalitsus jätkab uue koolijuhi konkursiga Kiviõli 1. keskkooli direktori ametikohale, sest varasema direktori Heidu Uustaluga ei leitud üksmeelt. „Valda on laekunud teave selle kohta, et Uustalu on vaidlustanud enda töölepingu erakorralise ülesütlemise kohtus,“ ütles vallavanem Viktor Rauam Õhtulehele. „Nõuded on tal samad: et kohus lõpetaks tema lepingu, mitte vallavalitsus. Küsimus on tema jaoks ilmselt vallandamise aluses,“ rääkis vallajuht. „Olenemata kohtu otsusest, ennistamist kui niisugust ei eksisteeri ja lõplikku tulemit see ei muuda.“

Samal teemal

Rauami sõnul on tegu raske olukorraga: „Valla seisukoht Uustalu eksimuste osas pole muutunud. Vald heidab Uustalule ette seda, et too lubas koolis 13. novembril korraldada väidetavalt Reformierakonna noortekoguga seotud ürituse. Poliitilise neutraalsuse vastu on endine juht eksinud ka varem. See üritus oli viimane piisk karikasse.“

Vallavanem märkis, et kogu lugu tulekski käsitleda erinevate sündmuste jadana, mitte üksikjuhtumitena. Rauam ütles, et vald nõustus kaaluma õpetajate esinduse pakutud kompromissi vaid seetõttu, et kool on astunud suure sammu tagasi – enam ei nõuta direktori ennistamist. Seetõttu oli viisakas ka meie poolt astuda samm tagasi ja pakkuda Uustalule seda kopmromissi, lisas ta. „Koolipidaja jaoks ei muutuks kompromissi puhul lõpptulemus, vaid lükkuks mõned kuud edasi,“ selgitas vallavanem. Tema sõnul mõtles vald rohkem koolirahule ja laste õppetöö sujumisele. 

ERRi andmetel kandideerivad Kiviõli 1. keskkooli direktoriks endine Mäetaguse põhikooli ja Jõhvi riigigümnaasiumi direktor Tarmo Valgepea, endine Tallinna vangla hariduskorraldaja ja lühikest aega Koeru põhikooli juhtinud Pille Alonov ning Kiviõli 1. keskkooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Anu Vau. Kiviõli 1. keskkooli õpetajad loobusid streigist tingimusel, et vallavalitsus arutab Heidi Uustaluga tema võimalikku töötamist koolijuhi kohusetäitjana.

Samal teemal

17.00.2020
Kiviõli 1. Keskkool jätkab uue direktori otsinguid
08.00.2020
Kiviõli keskkooli õpetajate streik jääb ära, Lüganuse vallavõim kohtub vallandatud koolijuhiga
07.00.2020
Kiviõli kooli vallandatud juhile tehti ettepanek jätkata õppeaasta lõpuni