Eesti uudised

Farmaatsiatudengi töölepingu ootamatu lõppemine 

Liina Hallik, 22. jaanuar 2020 20:05
„Lepingu kohaselt käisin koolis, et minust saaks Euroapteegi töötaja. Aga nad tegid kõik võimaliku, et ma ei saaks koolis käia. Isegi eksamiaegade kokkuleppimine oli keeruline. Ma ei käinud isegi mitte loengutes.“Julia Rinso Foto: Erakogu
Euroapteegi nüüdseks endine töötaja Julia on apteegiga juba mõnda aega vägikaigast vedanud. Julia sõnul survestati teda omal soovil töölt lahkuma, sest ta küsis lagunenud tooli asemele uut ning jäi kohe tööle asudes sama tooli pealt kukkumise tõttu seljavigastusega haiguslehele. Küsimusi tekitab ka siduvusleping, mis kohe tööle asudes sõlmiti, ning milles tööinspektsioon on tuvastanud mitmeid „auke“. Euroapteek eitab süüdistusi. 

Euroapteegi vastulause"Euroapteegi juhatuse liikme ja juriidilise osakonna juhi Helis Selge sõnul lahkus töötaja omal soovil. „Julia Rinso on viimase kahe kuu jooksul töötanud kahes erinevas Euroapteegi kaubamärgi all tegutsevas apteegis. Oleme koostöös frantsiisipartneriga pakkunud erinevaid lahendusi, et leida talle sobivaim apteek. Vaatamata meie püüdlustele, parimat lahendust tema jaoks leida ei õnnestunud ning kahjuks otsustas ta töölepingu lõpetada.“ Selge märgib, et siduvusleping sõlmiti, kuna tegemist on 1. kursuse farmatseudiõppe tudengiga. „Oli oluline toetada tema õppetööd, mis annaks võimaluse rohkem õpingutele pühenduda. Nii Euroapteek kui Euroapteegi frantsiisipartnerid on pikka aega meil töötavate tudengite õpinguid toetanud ning teeme seda kindlasti ka edaspidi.“Selge sõnul ei ole koolituskokkulepped ja siduvuslepingud sellistel puhkudel midagi ebatavalist – tööandja kohustub toetama töötaja õpinguid ning töötaja omakorda kohustub mingi perioodi tööandja juures töötama."

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.00.2020
Minister Tanel Kiik apteegireformist: vorst vorsti vastu poliitikat ma tervishoius õigeks ei pea
13.00.2020
VÄIKEAPTEEGID KIRATSEVAD? Proviisorapteekide kasumid on ketiapteekidest kordades suuremad