Seisukoht

Seisukoht | Rohkem naeru Eesti poliitikasse!  (30)

Juhan Mellik, reporter, 22. jaanuar 2020, 17:58
Tunnistan, et mul on probleem. Probleem sellega, kuidas jääda rahulikuks mõne Eesti poliitikas toimetava erakonna suhtes. Ma ei tahaks tegelikult üldse selle teatud erakonna peale mõtelda.

Esiteks ei soovi ma mürgitada oma hinge sealt lenduva sopaga, mis määrib paratamatult kõiki, kes oma nina liiga lähedale torkavad. Teiseks keeldun olemast kaasosaline, sest just pidevat rambivalgust ja tähelepanu – eriti negatiivset – see seltskond vajab ja naudibki. Nad on selle nimel valmis punnitama lausa nii, et saavad samas vaimus jätkates veel songa!

Kuidas lahendada olukord võimalikult elutervelt? Olen vist lõpuks avastanud võlurohu: huumori. Võtta kogu seda ärplemist komöödiavõtmes, isegi kui sageli on tegu ääretult halva komöödiaga.

Keegi poetab mingi arulageda ning ilmselgelt provotseerimiseks mõeldud mõttetera? Naerad. Ah et kohe-kohe kehtestatakse Eestis kalifaat või kirillitsa? Naerad. Naer teeb relvituks ning sellele on võimatu vastu hakata. Mida rohkem rabeled, seda naeruväärsemaks ainult muutud.

Kõik ju teavad, et hästiarenenud eneseiroonia ja huumorimeel pole kõnealuse seltskonna tugevaim külg. Naergem siis terviseks! Parem ikka kui nutta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee