Juhtkiri

Juhtkiri | Kuidas maale kultuuri viia? (23)

ohtuleht.ee, 22. jaanuar 2020, 18:00
Kas asi kisub kordusetenduseks, tuleb küsida pärast eraõiguslikele väiketeatritele tegevustoetuste määramist – küsitud 58 000 eurost jääb teiste seas ilma Vana Baskini teater, mis paneb neid samasugusesse olukorda nagu mullugi, kus neil jätkus elulootust veel vaid pooleks aastaks.

Kultuurieluga rohkem kursis olnutele vaevalt tuleb kultuuriministri otsus üllatusena, kui taotlusi hinnanud komisjoni koosseis on püsinud muutumatuna ning teatergi on oma senisele käekirjale truuks jäänud.

Kas on siis mõistlik asulate kultuuri- ja meelelahutusprogrammi veelgi enam kokku kuivada lasta, kui Vana Baskini teatri sisse käidud rajal ei paista väga uusi tulijaid olevat? Olgugi et regionaalset tähtsust ei hinnata mitte esimest aastat, ei paista suurte ega väikeste linnateatrite tungi rahvamajadesse, kus puuduvad nõudlikumateks lavastusteks sobivad tehnilised tingimusedki.

Kui mullu aitas teatril vee peal püsida Tallinna lisaeelarvest saadud 35 000 euro suurune toetus, mis polnud üksnes kena žest, vaid küllap ka Keskerakonnale poliitiliselt kasulik, siis ei peaks eelkõige regionaalselt olulise teatri toetamine Eesti suurima linna eelarvest saama tavaks. Paremini võiks sobida riiklik programm „Teater maal“, mille praegustest toetustest piisab paraku vaid teatritruppide kütusekuluks. Ja kui sotsiaaldemokraadist kultuuriministri toonast otsust oli kõige varmam kritiseerima EKRE, siis kas samasugust südikust näidatakse nüüd üles ka koalitsioonipartner Isamaa vastu?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee