Krimi

Täiendatud! 

Viimsi koolis lasi õpilane mängupüssiga kaasõpilast (33)

Toimetas Hindrek Pärg, 22. jaanuar 2020 17:38
Foto on illustreerivFoto: Robin Roots
Kolmapäeval Viimsi koolis toimunud intsidendis sai õpilane vigastada. 

Viimsi vald teatas sotsiaalmeedias, et üks õpilane tõi kooli kaasa päris relva meenutava eseme, millega mängu käigus tekitati ühele lapsele pindmine nahavigastus.

Politseid teavitas vahejuhtumist sotsiaalpedagoog ning Põhja prefektuuri Ida-Harju piirkonnagrupi noorsoopolitseinik Eret Elen Viidakas ütles, et mängurelvast lasti nii õpilase pihta kui ka lakke.

"Koolitöötajad tegid kiiresti kindlaks, kes õpilastest relva kooli tõi. Politsei võttis mänguasja, mis visuaalselt sarnanes väga päris relvale, hoiule. Sündmuse käigus ei juhtunud midagi tõsist ja keegi viga ei saanud. Ühtlasi selgitati nii lapsele kui tema vanematele, et koolikeskkonnas ei ole selline mänguasi kohane," sõnas Viidakas. 

Valla teatel tegeleb osapooltega edasi lastekaitse ja noorsoopolitsei. "Kool suhtub antud juhtumisse väga tõsiselt ja teeb kindlasti teavitustööd, et õpilastele meelde tuletada, mida võib kooli kaasa võtta ja mida mitte," seisis sotsiaalmeediapostituses.

Vald koputas ka lapsevanemate südametele: "Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse §44 alusel on selliste esemete kooli toomine rangelt keelatud. Palun jälgige, mida lapsed kooli kaasa võtavad ja selgitage neile kaasnevaid ohtusid ja tagajärgi." 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee