Maailm

ILTA-SANOMAT: Soomes Kuopio lähistel asub Putini sõprade puhkeküla (14)

Aadu Hiietamm, 22. jaanuar 2020 15:00
VENE ELIIDI KOHTUMISPAIK: Tahko-Toursi puhkeküla Kuopio lähistel Tahkos Syvärijärvi kaldalFoto: YouTube/Tahko-Tours
Venemaa uurimiskomitee esimees Aleksandr Bastrõkin veetis aastavahetusel 11 päeva Soomes. Ajaleht Ilta-Sanomat selgitas välja, et ta peatus Kuopio lähistel Tahkos asuvas Tahko-Toursi puhkekülas, mis kuulub Moskva ärimehele ja Venemaa presidendi vaimsele nõuandjale Konstantin Gološtšapovile.

Venemaa uurimiskomitee esimees ja president Vladimir Putini lähikonda kuuluv Aleksandr Bastrõkin võttis uue aasta Soomes vastu juba kolmandat aastat järjest.

PUHKAS AASTAVAHETUSEL SOOMES: Venemaa uurimiskomitee esimees Aleksandr Bastrõkin  Foto: Vida Press

Ta lendas Vene valitsuslennukiga TU 204-300 28. detsembril Kuopiosse. Sealt käis ta 30.-31. detsembril ka Helsingis, kus kohtus Soome politseijuhi Seppo Kolehmaineniga. Tagasi Moskvasse lendas Bastrõkin taas Vene valitsuslennukiga 7. jaanuaril. 

120 000 eurot maksumaksjate raha

Seda summat vaadates peaks olema ka selge, miks oli Bastrõkinil vaja Soomes veedetud puhkuse ajal kohtuda kohaliku politseijuhiga. Ilmselt selleks, et õigustada maksumaksjate raha kulutamist. Kokku tegid kaks lennukit Bastrõkini teenindamiseks kaheksa lendu.

Ajalehe Ilta-Sanomat andmetel peatus Aleksandr Bastrõkin Soomes Kuopio lähistel Tahkos asuvas Tahko-Toursi puhkekülas, mis kuulub Moskva ärimehele ja Venemaa presidendi vaimsele nõuandjale Konstantin Gološtšapovile. Viimane ostis Syvärijärvi kaldal krundi juba 2003. aastal ning aastatel 2005 - 2007 lasi sinna ehitada 16 suvilat ja 10 ridamajaapartementi. Veel asuvad puhkekülas 2014. aastal valminud restoran ja erakabel, mille tarvis valmistati ikoonid Moskvas ja kellad Hollandis. Kokku kulus puhkeküla ehitamiseks üle 13 miljoni euro. 

Aastavahetusel oli puhkekülas kõik suvilad ja apartemendid välja üüritud ning neis peatusid peamiselt venelased. Lisaks Aleksandr Bastrõkini seltskonnale veetis Tahkos aastavahetust ka puhkeküla omanik Konstantin  Gološtšapov koos perega. Venemaal kutsutakse 1954. aastal sündinud Golostšapovit nii „Putini massööriks“ kui „Padreks“, mis itaalia ja hispaania keeles  tähendab isa või preestrit.

PUHKEKÜLA OMANIK: Tahko-Toursi puhkeküla kuulub Konstantin Gološtšapovile, kes sellel 2011. aastal tehtud fotol saab kuue lapse isana (tema kõrval seisab abikaasa Iraja Gilmudtinova) aumärgi tollaselt Venemaa presidendilt Dmitri Medvedevilt. Foto: Itar-Tass/Vida Press

 Kinnitamata andmetel võitis Gološtšapov Vladimir Putini usalduse 1990ndatel aastatel Peterburis, kus tal õnnestus masseerida terveks Vladimir Putini jodotreeningul väljavenitatud selg. Igatahes on Gološtšapov jäänud koos Vladimir Putini ja viimase ärimeestest sõprade Arkadi ja Roman Rotenbergiga ühele fotole, mis on tehtud 1996. aastal Peterburis Javara-Neva judoklubis. Kui Vladimir Putinist sai 2000. aastal Venemaa president, siis võttis ta Konstantin Gološtšapovi presidendiadministratsiooni nõuandjaks.

Gološtšapov intervjuusid ei anna

Gološtšapov osaleb mitmes mõjukas õigeusu fondis ja ta on nende kaudu korraldanud Putinile palverännakuid Kreekas Athose mäel asuvasse kloostrisse. 

Ilta-Sanomat soovis Tahko-Toursi kaudu saada Konstantin  Gološtšapovilt intervjuud. Vastus oli, et ta ei anna kunagi intervjuusid. 

Huvitav on kindlasti ka fakt, et Kuopio lähistel puhkeküla omav Tahko-Tours ei ole kunagi teeninud kasumit. Mullu aprillis lõppenud eelarveaastal oli käive 388 000 eurot ja kahjum 200 000 eurot ning aasta varem oli käive 381 000 eurot ja kahjum 428 000 eurot.  

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee