Seisukoht

Seisukoht | Tallinnas Pekingi vahemaad (2)

Geidi Raud, foto- ja videotoimetuse juhataja, 21. jaanuar 2020, 17:11
Hiina pealinna Pekingi kõige asustatum osa laiub 4144 ruutkilomeetril, Tallinna pindala on aga kõigest 159 ruutkilomeetrit. Ometi on tunne vastupidine. 

Olles sõelunud sünnipärase võrukana aastaid Lõuna-Eesti ja päälinna vahet juba tuhandeid ja tuhandeid kilomeetreid ning elades ka praegu Tallinna naabervallas, vaatan ma inimesi, kes vinguvad linnasiseste vahemaade üle, jahmunud näoga.

Viimati juhtus see kesklinna spordiklubi rühmatrennis. Treenerilt küsiti, kas ta annab joogat ainult Rocca al Mare klubis või on plaanis see ka „linnas asuvate“ klubide kavva panna. Tüüp! Oma kesklinna kodu kõrval trennis käia on ju ülimalt mugav, aga kas sa pole mõelnud, et pisike rändamine kulutaks veel mõned kalorid? 

Sarnane intsident oli ka tööl, kus kolleeg kaebas, et ei suuda Ülemistesse minna, sest see on meie kesklinnas asuvast lehetoimetusest niivõrd kaugel. Jah, vahemaa on lausa kolm kilomeetrit! Pole siis ime, et ainult oma mugavustsooni mööda liikuvad tallinlased on kitsa silmaringiga, teades vaid seda, mis toimub kodust ja töökohast 500 meetri raadiuses. 

PS! Kas tallinlaste laiskust võib pidada ka Ülemistes asuva T1 kaubanduskeskuse väljasuremise põhjuseks?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee