ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Millised on kodutute kodud? Sobivad ka garaaž ja bussiromu! 

Gitta Riener | Video: Gitta Riener, 21. jaanuar 2020 18:00
Foto: Gitta Riener
Miks ei lähe korraliku peavarjuta mees ometi kodutute öömajja? "Kuhu ma kassi panen? Ma pean kogu aeg oma eluaset kaasas kandma, seal varastatakse kõik ära. See on hullem kui vanglaelu," vastab kodutu mees, kes pesitseb Tallinnas Asula tänaval mahajäetud garaažis. Õhtuleht käis kaasas munitsipaalpolitseinike kontrollreidil kodutute elupaikadesse.

Koos sõbraga juba kümme aastat garaažis elanud kodutu mees räägib, et ta on läbi elanud raske avarii, mille järel otsustas lahkuda toonase naise juurest. Praegu on ta invaliid ega saa tööl käia. Ta sooviks küll elada korteris, kuid linna käest taotletava eluaseme järjekord olevat mitu aastat pikk. 

Tallinna Munitsipaalpolitsei andmetel on kolemaju jäänud küll pealinnas vähemaks, kuid endiselt leidub sedasorti hooneid, kus kodutud on end sisse seadnud. "Kui me käisime siin sügisepoole, oli siin üks mees, kes mängis kitarri," räägib mupo kesklinna tugipunkti peainspektor Jaanus Kivi, vaadates teisipäevasel kontrollreidil sisse kolemajja, mis seekord on tühi. Küll on aga sinna jäetud isiklike asjade järgi selge, et seal elatakse endiselt.

Tallinna bussijaama lähedal on keegi asunud elama mahajäetud bussiromusse, mille kõrvale on ta rajanud isegi väliköögi. Mupo reidi ajal polnud bussielanikku küll kohal, tulijaid piidles vaid kass. 

Samal teemal

30.11.2019
Eestis on ligi 2000 kodutut: üle kuuendiku neist lastega pered
18.04.2017
Noblessneri viirastustelinn ja Patarei-tagused kolemajad kaovad minevikku