Maailm

NELI HUKKUNUT: Hispaaniat räsinud torm Gloria suundub Prantsusmaa poole 

Toimetas Aare Kartau, 21. jaanuar 2020 13:56
Tuuleiilid ulatusid Hispaanias kuni 32 m/s.Foto: Reuters/Scanpix
Hispaania ametnike sõnul nõudis riigi idaosa räsinud torm Gloria neli inimelu. Torm liigub edasi Prantsusmaa suunas, teatab BBC.

Esmaspäeval said kõige rohkem kannatada Valencia lähedal asuvad piirkonnad ja Baleaari saared, kus tekitasid suurt kahju üleujutused ja tugev tuul. Esmaspäeval mõõdeti tuule kiiruseks puhanguti lausa 32 m/s. Enam kui 30 Hispaania provintsis kuulutati välja kõrgendatud valmisolek.

Teadaolevalt hukkus tormi tõttu neli inimest: Avila provintsis elav mees sai pihta lendava katusekiviga, kodutu naine külmus Valencia lähedal surnuks, Asturiases hukkus lumme mattunud teel sõitnud autojuht ja Moixentis leiti alajahtumise tundemärkidega mehe laip. Sotsiaalmeedias levivad videod üleujutatud tänavatest Valencias ja teistes Hispaania linnades.

Gloria on jõudnud juba ka Prantsusmaa lõunapoolseimasse Vahemereäärsesse departemangu Pyrénées-Orientales'i. Ka seal kuulutasid võimud välja kõrgendatud valmisoleku. Piirkonda on kutsutud mujalt appi ka kümneid politseinikke ja tuletõrjujaid.

Prantsuse meteoroloogi Olivier Prousti teatel on Gloria alates 1982. aastast tugevaim torm, mis on talveperioodil piirkonda tabanud.