Nägin seda Tabelit, noo paras jama, olen üht-teist neist väikeapteekidest ostnud, noo ei olnud hind odavam. Kas tõesti konkurentsiamet tegeleb nüüd ka üldisemate hinnakujunduspõhimõtete uurimisega? Annan vihje, tanklastes käib juba aastaid selline üheaegne hindade muutmine. Ja kindlasti on väiketanklates kütused odavamad. Kas on varsti tuleb nende kohta otsus?
Rahvas aina arutab ja arutab./ 22. jaanuar 2020 06:54
Aga teadke, et apteegid ei tõsta seaduses ettenähtust ravimite hindu? Ei tea? Ravimite hinnad tõstetakse juba enne apteekidesse jõudmist, hulgimüügi ärikate poolt. Suured hinnavahed tulevad tootja ja hulgimüüja tehingute arvelt, mitte apteekide ahnusest. Läheneda tuleb asjale loogiliselt, mitte ennast segaseks mõelda!
tellida... Kes garanteerib, et nn. tellitud ravim, kui ta heal juhul saabub, ka originaal peaks olema? Läbi mitme-setme koha siia saabudes muutub ka purgeen pumatiks.
olla on tänasel päeval tegelikult luksus. Ja kui soovid veel haigena elada ka, siis pead olema avatud nii kanntustele kui apteeki kihutavatele euro'dele.... Ah jaa, küsimus: mis asi see ,,hea elu'' üldse on. Kas mingi uus tablett?
Miks peaks haige olema? Toitu tervislikult vältides süsivesikuid, ravimeid ja muid kemikaale ning tarbides töötlemata toitu. See ongi hea tervise alus.
Taplete saate, aga garantiini ei saa! / 21. jaanuar 2020 16:31
Miks ei anda kaasa ravimile garantiin kiri, kui kaua pean seda tarbima ja mis seal sees on? Miks mõned ettenähtud ravid teevad asja hullemaks? Keegi ei vastuta apteekri müügi eest!
Arst ei tööta apteekris! Ostsin nina pihustit nn kaas ajakeeles spraid! Kui ma nuuskan välja kas pean uuesti pihustama? Isegi infolehe ei ole kirjas kas on vaja! Arst kirjutab ainult ravimi toimega, aga mitte mis marki! Apteeker annab mulle margi või logoga.
Isegi ei viitsi lugeda ? Toon näite: ravim maksab 6.50- hulgimüüja max juurdehindlus on 3%, hind seega 6.70 + käibemaks apteegile ehk 8,04. Apteek lisab käibemaksuta hinnale lubatud max. 15% ja hind tuleb 7, 70, tarbijale koos käibemaksuga 9.24. Kes teenib kõige rohkem ? Hulgi 20 senti, apteek 1 EUR, riik 1,34 + 1,54 ehk 2,88 EURi .
'matemaatik', igale teoreemile eelneb eeldus, nagu tead. Sinu algne eeldus on, et ravim maksab algselt nii-ja-niipalju (6.50). Jõuad liites suuremale summale (9.24).. Ja siis hüppad hulgimüügi 20 sendile? See lõhub kogu raamatupidamise.
majandusteoorias on konkurentsiamet vääga nõrk, veidi vist õppinud riiklikku plaanimajandust. Hindadega mängimine erinevate tarbijarühmade puhul pigem näitab konkurentsisurvet, vastasel juhul oleks kõigil ühtlaselt kõrged hinnad
Tiina, sa oled täpp! Mõnes mõttes on ravimimüük võrreldav tsiviilkaitsega. Kui virutatakse elanikkonnale 10 sendise tableti hinnaks 1000, on tegu kahe vennaga, kes teineteist ei tunne.
tahaks teada, milline on Konkurentsiameti peadirektor Märt Otsa ja konkurentsiteenistuse juhataja Kristel Rõõmusaare seisukoht sellise vastuse suhtes???
ei mõista. miks on meil hunnik kulukaid ameteid mis ei ole aktiivsed ega enneta selliseid apse vaid hakkavad liigutama alles siis kui keegi teine juba näpuga apsudele viitab
Toidupoodides müüdavad loodusravimid on tunduvalt odavamad apteekides müüdavatest? Selge see, et ravimite müügiturg ei toimi. Sama on ka kütuste jaemüügiga, kuid sinna konkurentsiamet oma nina pista ei julge.
väga skeptiline loodusravimitest võib ju pohlamoosi süüa mõne mandariini võtta ikka kasuks aga ravimiks pidada lihtsalt viis jälle raha võtta puulehtede eest
Ehk ketiapteekides lihtsalt osatakse arvutada - ravimi hind = hind Eestisse sissetoomisel + lubatud juurdehindlus. Aga seda, et et väikeapteekides on hinnad madalamad, ei usu hästi, sest hiljuti oli ka üks apteekide kasumlikkuse artikkel ja seal selgus, et väikeapteekide kasumid olid ketiapteekidest jupi suuremad.
Aga mis seal siis imelikku on, laske turg vabaks ja hakkab ka hind turureeglitele vastavalt kujunema. Praegune apteegireform ju tahaks turu veelgi rohkem kinni panna- et saaksid tegutseda vaid proviisoritele kuuluvad apteegid. Vabandage väga, proviisor ei ole ettevõtja, võib olla mõni üksik on.